×

Musiała urodzić umierające dziecko. Wstrząsająca relacja lekarki

Pewna położna zdecydowała się opowiedzieć historię swojej pacjentki. Kobieta musiała urodzić umierające dziecko. Sam poród był bardzo traumatyczny.

Musiała urodzić umierające dziecko

Pani Alicja na co dzień pracuje jako położna. Prowadzi także konto na Instagramie „Położnik bez lukru”. To właśnie na nim postanowiła podzielić się historią jednej ze swoich pacjentek, która w 18. tygodniu ciąży dowiedziała się, że jej dziecko najprawdopodobniej umrze w czasie porodu lub krótko po nim. Jednakże ze względu na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce musiała je urodzić.

Wspaniałomyślny TK odebrał Jej szansę na zakończenie ciąży. A nie każda kobieta ma w sobie siłę i zasoby finansowe na wyjazd za granicę.Była silna i dumna. Powiedziała, że da radę. Urodzi i pochowa dziecko. Oglądałam Ją co 2 tygodnie. Wada płodu uniemożliwiała mu połykanie płynu owodniowego. Narastało wielowodzie. Pękała skóra na brzuchu. Proponowałam amnioredukcje ale bała się. Nie wyraziła zgody.

– opisuje położna.

Później okazało się, że pacjentka nie może urodzić w szpitalu, w którym pracuje pani Alicja:

Brak miejsca w hospicjum stacjonarnym wystraszył ją, bo dziecko mogło przeżyć poród. Pojechała do innego miasta, gdzie miejsce było.

Sam poród był bardzo traumatyczny. Obwód zniekształconej główki miał 39 cm. Do tego doszedł długi okres porodu, nacięcie krocza, krwotok i przetaczanie krwi. Synek kobiety zmarł po 30 minutach.

Po dwóch tygodniach kobieta zgłosiła się do swojej lekarki na kontrolę. Ta była przerażona jej stanem. Dodatkowo wyciągnęła pacjentce 12 szwów chirurgicznych, których tam już nie powinno być:

Cień kobiety. Gdy zobaczyłam krocze, zaniemówiłam. Zaopatrzono zupełnie wbrew anatomii. Ohydnie, niechlujnie, dramatycznie krzywo. Nie tylko szycie było fatalnie wykonane, ale użyty materiał szewny był źle dobrany. Krocze należy szyć szwami szybko wchłanianymi.

W komentarzach zawrzało

Pod postem położnej bardzo szybko zaczęły pojawiać się komentarze kobiet przerażonych przytoczoną historią. Pojawiła się także krytyka odnosząca się do prawa aborcyjnego w Polsce:

Taka wizja przeraża chyba większość kobiet. Niewyobrażalna trauma i zagrożenie dla życia kobiety. To może spotkać każdą z nas.

W Polsce tak bardzo chroni się nienarodzone dzieci, ale już matki tych dzieci można torturować i okaleczać na blokach porodowych. Bardzo smutna historia. Dziękuję pani doktor za pomoc tej kobiecie.

Boję się zachodzić w ciążę i rodzić w tym kraju.

To nie poród. To rzeź. Potraktowanie człowiek jak kawałek materiału na którym ktoś uczył się Szyc. Dramat.

Matko kochana.. okropnie się to czyta a co dopiero przeżyć coś takiego. Trauma na całe życie. 🖕🏼Kaju Godek 🖕🏼 Pseudo Trybunale 🖕🏼 PIS 🖕🏼Polsko

Źródła: www.instagram.com, www.ofeminin.pl
Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij