×

Mural Kory jest już gotowy. „Zasadzimy też 320 krzewów róż”

Kolejny mural Kory jest już gotowy. Powstał w jednym z miejsc, w których artystka mieszkała – na warszawskich Bielanach. Oficjalne odsłonięcie już wkrótce, bo 8 czerwca. Jest to data nieprzypadkowa – tego dnia wokalistka obchodziłaby swoje 70. urodziny.

Mural Kory jest już gotowy

Niedawno ogromne zamieszanie wywołał mural Anny Przybylskiej, który powstał w Gdańsku. Fani uważali, że zupełnie nie oddaje urody zmarłej przedwcześnie aktorki. Autorowi zarzucali, że Przybylska wygląda na chorą i opuchniętą. W efekcie mural został poprawiony.

Jednak pierwszy mural Kory Sipowicz cieszył się zdecydowanie lepszym odbiorem fanów jej twórczości. Powstał w styczniu 2019 roku przy Nowym Świecie. Zaprojektował go Bruno Althamer, a wykonaniem zajęły się artystki z agencji muralowej Redsheels. Dzięki temu, że mural umiejscowiono tuż przy rosnącym kasztanowcu, zmienia się wraz z porami roku, co daje niesamowity efekt.

Tym razem mural Kory powstał na warszawskich Bielanach – jednym z miejsc, w których mieszkała artystka. Mural przedstawia Olgę Sipowicz w otoczeniu róż. Fryzura wokalistki przypomina tę, którą nosiła w ostatniej dekadzie swojego życia. Postać utrzymano w jasnych barwach, kontrastujących z soczystą czerwienią kwiatów.

O zakończeniu pracy nad muralem poinformował burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Każdy, kto chciałby zobaczyć dzieło zaprojektowana przez Tomasza Majewskiego, a zrealizowane przez Good Looking Studio, może to zrobić przy ul. Żeromskiego 44/50, na ścianie szczytowej. Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na 8 czerwca – dzień, w którym artystka świętowałaby swoje 70. urodziny.

Wtedy też, przy budynku z muralem, posadzimy 320 krzewów róż

– zapowiada burmistrz.

Przypomnijmy – wokalistka legendarnego zespołu Maanam zmarła 28 lipca 2018 roku po długiej walce z chorobą nowotworową. Mąż Kory Kamil Sipowicz uczestniczył w tworzeniu projektu muralu.

Obok powstanie mural znanej aktorki

Mural Kory wkrótce będzie miał doborowe towarzystwo. Jak zapowiedział burmistrz Bielan, na pobliskim budynku powstanie mural upamiętniający wybitną aktorkę Krystynę Sienkiewicz.

Muzyka Kory jest ponadczasowa. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna „Krakowskiego spleenu”, „Róży” czy „Wyjątkowo zimnego maja”, które artystka nagrała z grupą Maanam. Tak samo nie ma chyba nikogo, kto nie zna Krystyny Sienkiewicz. Jej kreacje aktorskie bawią kolejne pokolenia, a film „Rzeczpospolita babska” ma status kultowego. Obie artystki mieszkały na Bielanach. I to przy tej samej ulicy Płatniczej

– podkreślił Grzegorz Pietruczuk.

Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 roku. Miała 81 lat.

Kamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci: „Najtrudniejszy rok za mną. Koszmarny”

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook , Instagram

Może Cię zainteresować