×

Afera wokół muralu Anny Przybylskiej. Według fanów przypomina Danutę Holecką!

Afera wokół muralu Anny Przybylskiej rozpętała się na dobre. Internauci oraz mieszkańcy Gdańska nie kryją oburzenia tym, jak wygląda wątpliwej urody „dzieło”. Wiele osób uważa, że autorowi nie udało się uchwycić piękna zmarłej aktorki. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że na budynku widnieje podobizna… Danuty Holeckiej z TVP!

Uczczenie pamięci

Od śmierci Anny Przybylskiej minęło już siedem lat, ale fanom popularnej aktorki wydaje się, jakby miało to miejsce wczoraj. Gwiazda w 2014 roku przegrała długotrwałą walkę z nowotworem trzustki. W pamięci widzów na zawsze pozostanie jako Marylka ze „Złotopolskich” czy Jadzia Jaszuńska z „Kariery Nikosia Dyzmy”.

Każdego roku śmierć aktorki wspominają nie tylko jej bliscy i koledzy po fachu, ale także miliony Polaków. Zaledwie kilkanaście dni temu w mediach pojawiły się doniesienia o rozpoczęciu zdjęć do filmu o Annie Przybylskiej. Plany powstania produkcji istniały już od dawna, ale na przeszkodzie stała rodzina aktorki. Dopiero teraz udało się dojść do porozumienia. Wiadomo już, że w rolę główną najprawdopodobniej wcieli się Adriana Kalska, występująca w serialu „M jak miłość”.

Okazuje się, że film biograficzny poświęcony Annie Przybylskiej nie będzie jedyną formą uczczenia jej pamięci. Niedawno na jednej z gdańskich kamienic powstał mural z podobizną gwiazdy „Daleko od noszy”. Autorem malowidła mieszczącego się przy ulicy Partyzantów 24 w dzielnicy Wrzeszcz, jest Piotr Tuse Jaworski. Mężczyzna zamieścił w sieci zdjęcia, przedstawiające efekty jego pracy. Niestety jego twórczość nie doczekała się ciepłego przyjęcia. Internauci nie szczędzili mu ostrych słów krytyki.

Afera wokół muralu Anny Przybylskiej

Na Instagramie, gdzie po raz pierwszy pojawiła się fotografia przedstawiająca mural, rozpętała się istna burza. W komentarzach błyskawicznie zaroiło się od ostrych wypowiedzi. Fani Anny Przybylskiej nie kryli, że są bardzo rozczarowani wyglądem muralu. Wiele osób stwierdziło, że autor nie zdołał odwzorować piękna aktorki, lecz stworzył podobiznę nielubianej przez Polaków, Danuty Holeckiej.

Niestety nie udało się oddać piękna tej kobiety.

Ktoś inny stwierdził:

Nie wiem, jak można zepsuć tak piękną osobę, jaką była Ania.

Pojawiło się sporo porównań do dziennikarki TVP.

Ania była przepiękna, ale ten mural ograbił ją z całej urody i wyszła z tego gruba, spuchnięta Holecka.

Internauci byli bezwzględni

Jeszcze więcej emocji wzbudziła publikacja zdjęcia na profilu facebookowym Jastrząb Post. W komentarzach pojawiły się sugestie, jak można naprawić źle wykonaną pracę.

Zasłonić szyję, połowę twarzy kwiatami..i będzie lepiej..

Inni pozwolili sobie na nieco mocniejsze stwierdzenia:

Koszmar ! Jak można taką karykaturę nabazgrolić ! Nawet kształt głowy jest jak jajo ! Już nie mówiąc o twarzy ! Co to za beztalencie chciało zaistnieć ?!

Mało kto wie, że oprócz raka trzustki, Anna Przybylska zmagała się również z inną chorobą.

Niepublikowany film z Anną Przybylską

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować