×

10 nietypowej urody kobiet, które są modelkami. Trudno przejść obok nich obojętnie

Piękno to pojęcie względne, a sposób jego postrzegania uwarunkowany jest wieloma czynnikami. To gdzie mieszkamy, w jakiej kulturze, czasach i tradycjach zostaliśmy wychowani oraz przekazywane wartości mają w tym przypadku ogromne znaczenie. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tych słów jest współczesny świat mody, który pokazuje, że zgrabne, smukłe ciało i piękna, nieskazitelna buzia to nie wszystko. Dzisiaj coraz częściej za najpiękniejszych uważa się tych, którzy są po prostu na swój sposób inni. Inni od powszechnie rozumianych standardów piękna.

Oto wyjątkowe dziewczyny, które zostały światowej sławy modelkami, mimo że całkowicie zaprzeczają jakimkolwiek standardom piękna

#1 Kate Grant

Kate Grant jest pierwszą dziewczyną z zespołem Downa, która wygrała międzynarodowy konkurs piękności. 19-letnia modelka z Irlandii Północnej została wybrana za najpiękniejszą w kategorii „Nastolatek”. Grant interesuje się modą od 13 roku życie, podczas gdy jej rodzice od zawsze wspierali ją w jej pasjach. Wielokrotnie zgłaszali nawet swoją córkę w agencjach modelingowych, ale zawsze kończyło się to odmową. Dzisiaj marzenie nastolatki wreszcie się spełniło, a Kate Grant zdobywa coraz to większą popularność. Jej historia jest najlepszym dowodem na to, że chcieć to móc.

#2 April Star

April miała zaledwie 6 lat, kiedy zdiagnozowano u niej bielactwo. Rzadka choroba błyskawicznie zrujnowała poczucie własnej wartości młodej dziewczyny, która zawsze miała ogromne wsparcie u swoich rodziców. Nie inaczej było tym razem. Kilka lat później April została zaproszona do udziału w amerykańskim show „The Real”, gdzie dziewczynka miała okazję poznać modelkę Winnie Harlow, która nie bez powodu stała się jej wzorem do naśladowania – modelka także miała bielactwo. Dzisiaj April bierze udział w różnych sesjach zdjęciowych dla popularnych czasopism na całym świecie i motywuje innych do spełniania swoich marzeń.

#3 Marian Avila

Marian jest pierwszą hiszpańską modelką z zespołem Downa. Dziewczyna od zawsze marzyła o wzięciu udziału w New York Fashion Week. Jej marzenie spełniło się dzięki modelce z Talishy White, która zobaczyła post na instagramie Marianny, i skontaktowała się z nią. Od tego momentu kariera Avilly rozpoczęła się na dobre. Dzisiaj współpracuje z Vogue i Harper’s Bazaar.

#4 Thando Hopa

Thando Hopa to mieszkanka Johannesburga, która bardzo dobrze wie, jak to jest odstawać wyglądem od standardowych kanonów piękna. Jakiś czas temu uświadomiła sobie, że  „atrakcyjność to kwestia wyboru” i postanowiła zostać modelką, choć nie miała łatwego startu. Thando Hopa zmierzyła się z okrutnymi komentarzami pod adresem koloru skóry. Jako albinoska od wczesnego dzieciństwa słyszała, że jest „dziwadłem” i przynosi pecha. Dziś Thando jest pewną siebie prawniczką, która swoją oryginalną urodę określa „innym odcieniem normalności”.

#5 Anna Marinich

Anna znacznie odbiega od pozostałych osób znajdujących się na tej liście. Od najmłodszych lat zmaga się bowiem z łysieniem, w wyniku którego na całym jej ciele (w tym głowie) nie znajdziesz włosów. Jakiś czas temu jej zdjęcia zostały włączone do projektu fotograficznego, który został poświęcony ludziom odbiegającym wyglądem od innych. To była pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa Anny, która uznawana jest za początek jej wielkiej kariery.

#6 Tamy Glauser

Zważywszy na fakt, jakimi prawami rządzi się świat modelingu, Tamy rozpoczęła swoją karierę wyjątkowo późno – miała wtedy aż 27 lat. Dzisiaj modelka skończyła już 34 lata i bierze udział w sesjach zdjęciowych i różnego rodzaju pokazach mody. Dzięki swojemu androgynicznemu wyglądowi uczestniczyła także w sesjach zdjęciowych dla męskich czasopism jak np. Numéro Homme.

#7 Slick Woods

Kiedy Slick była dzieckiem, nikt nie zwracał na nią uwagi. Była cichą, szarą myszką z szeroką szczeliną między przednimi zębami zwaną diastemą i krótko ściętymi włosami, co sprawiało, że swoim wyglądem bardziej przypominała chłopaka. Dzisiaj jest utytułowaną modelką, która jest ulubienicą samej Rihanny – czyżby widziała w niej jakieś podobieństwo do swojej osoby? Warto również zaznaczyć, że pomysł na założenie profilu na Instagramie podsunął dziewczynie Kanye West, któremu zawdzięcza dzisiaj bardzo wiele. Kto wie, jak potoczyłoby się dalsze życie Slick, gdyby nie on.

#8 Tess McMillan

Tess McMillan to kolejna dziewczyna, która mimo zespołu Downa, zrobiła dużą karierę w świecie modelingu, choć początkowo jej plany na siebie były zupełnie inną. Tess chciała zostać aktorką. Przez dwa lata uczęszczała nawet o szkoły aktorskiej. Jej plany uległy jednak diametralnej zmianie po sesji zdjęciowej dla models.com, która okazała się być strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj Tess współpracuje z takimi markami, jak JCPenney czy Zalando. Modelka brała także udział w kampanii reklamowej Marc Jacobs i miała sesję zdjęciową dla brytyjskiego Vogue.

#9 Issa Lish

Modelka pochodzenia japońsko-meksykańskiego była nazywana przez swoją nauczycielkę i rówieśników ze szkoły „Issa Alien”. To jednak nie przeszkodziło młodej dziewczynie w realizacji swoich celów i spełnianiu marzeń. Issa za sprawą swojego charakterystycznego wyglądu wystąpiła bowiem w kampaniach Marka Jacobsa i Balmain, chodziła w wielu pokazach, w tym Giles i J.W.Andersona w Londynie, na swoim koncie ma także liczne międzynarodowe sesje i okładki. O osobowości modelki i o rzeczach, którymi się zajmuję, bardzo dużo mówi jej Instagram, gdzie obserwuje ją ponad 45 tys. ludzi.

#10 Alice Wilson

Twarz Alice Wilson niemal w całości pokryta jest licznymi piegami. To jednak niejedyna cecha dziewczyny, która zwraca uwagę innych osób. Modelka o brązowych oczach lubi nosić niebieskie soczewki kontaktowe, dzięki którym pokazuje, że piękno polega na niedoskonałości. Patrząc na zestawienie powyższych osób, ciężko się z tym nie zgodzić, prawda?

Może Cię zainteresować