×

6-latek wyszeptał Mikołajowi do ucha straszną prawdę. To, co mężczyzna mówi jego mamie, jest nad wyraz prawdziwe

Sześcioletni autystyczny Landon Johnson mieszka ze swoją rodziną w stanie Michigan w USA. Ludzie, którzy nie wiedzą nic o jego zaburzeniach poznawczych, często twierdzą, że chłopiec zachowuje się co najmniej „niestosownie”. Matka chłopca mówi, że bardzo często spotyka się z krytyką w miejscach publicznych, gdy na przykład zabiera chłopca na zakupy. Dlatego scena w centrum handlowym wywołała tak wiele emocji.

Człowiek przebrany za Świętego Mikołaja zaprasza dzieci, by opowiedziały mu o swoich życzeniach. Gdy przychodzi kolej Landona, chłopiec szepcze mężczyźnie na ucho coś, co sprawia, że trudno powstrzymać łzy.

mikolaj-2

„Mam autyzm, więc należę do niegrzecznych dzieci, które nie otrzymują prezentów. Mam problemy w szkole i ludzie czasem mnie nie rozumieją”.

Zszokowany tym co usłyszał mężczyzna, stara się przełknąć łzy i wyjaśnić chłopcu, że wcale nie jest niegrzeczny, a Mikołaj i jego renifery bardzo go kochają, więc na pewno dostanie w tym roku prezenty i pomimo tego, co mówią inni, Landon jest wyjątkowy.

mikolaj-1

Mama chłopca była wzruszona gestem obcego mężczyzny, który nie oceniał chłopca powierzchownie, ale starał się go zrozumieć.

„Ten obcy człowiek próbował zrozumieć mojego syna i wyjaśnić mu, że jest wyjątkowy i bardzo go kocham. Gdy zobaczyłam rozjaśnioną twarz Landona, rozpierała mnie radość. Nadal nie mogę przestać płakać”. – pisze mama chłopca na Facebooku

Czasem wystarczy tak niewiele, by sprawić komuś radość. Ogromny szacunek dla mężczyzny, który jako jeden z niewielu nie oceniał Landona, a próbował zrozumieć to jak chłopiec może się czuć i zapewnił o najważniejszym – że jest wyjątkowy pomimo swoich zaburzeń i zasługuje na miłość jak każdy inny.

Polecane

Może Cię zainteresować