×

Podczas oceniania w „TzG” do Joanny Mazur podszedł obcy mężczyzna. Miał dla niej prezent

Ostatnie odcinki „Tańca z Gwiazdami” przysporzyły jury i widzom masę emocji. Wszystko za sprawą Joanny Mazur, niewidomej, polskiej mistrzyni paraolimpijskiej, która jest jedną z uczestniczek tanecznego show. Przypomnijmy, że w przedostatnim odcinku programu wyemitowano wzbudzający ogromne kontrowersje materiał. Pokazano w nim, że niewidoma lekkoatletka mieszka w bardzo złych warunkach. Na odzew ze strony widzów i nie tylko nie trzeba było długo czekać, czego najlepszym dowodem było to, co wydarzyło się we wczorajszym odcinku „TzG”.

Głos zabrało Ministerstwo Sportu i Turystyki i Otylia Jędrzejczak

Kiedy światło dzienne ujrzały warunki, w jakich na co dzień mieszka Joanna Mazur, w mediach dosłownie zawrzało. W odpowiedzi na komentarze internautów (i nie tylko) głos w sprawie warunków mieszkalnych sportsmenki zabrało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a następnie Otylia Jędrzejczak, która otwarcie przyznała, że są „dwie strony medalu”. Więcej o tym tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Reprezentacja Biegowa (@reprezentacja_biegowa)

Skandaliczne warunki

Fani programu uznali, że to nie do pomyślenia, żeby multimedalistka mistrzostw świata i Europy żyła w taki sposób. Dlatego, w spontanicznych internetowych zbiórkach zebrali ponad 250 tys. złotych na nowe mieszkanie dla niepełnosprawnej sportsmenki.

Wydarzenie, które wzruszyło dosłownie wszystkich

Joanna Mazur i Jan Kliment zaprezentowali się podczas piątkowego odcinka „TzG” znakomicie, o czym świadczyły chociażby słowa i oceny jury – para nie tylko dostała 24 punty, ale padło także pierwsze 10 punktów tego wieczoru. Podczas występu naszych bohaterów nie mogło zabraknąć nawiązań do wyemitowanego tydzień wcześniej materiału i tego, co się wydarzyło, kiedy widzowie dowiedzieli się o warunkach, w jakich mieszka sportsmenka.

Pokazałam widzom, jak mieszkam. Nie umiałam się powstrzymać, żeby nie płakać. Te pieniądze zbierane dla mnie bardzo mnie zaskoczyły. To bardzo miły gest, bardzo za nie dziękuję… Nic nie dostałam za darmo wcześniej, na wszystko w życiu pracowałam – mówiła Joanna

Na tym jednak nie koniec…

Chwilę później do Joanny Mazur podszedł deweloper, który podarował sportsmence mieszkanie, czego przypieczętowaniem był wręczony jej symboliczny klucz. Z rozmowy dowiedzieliśmy się także, że sportsmenka będzie mogła także urządzić mieszkanie z pomocą dewelopera. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że na terenie bloku będzie żłobek, co jeszcze bardziej poruszyło Asię, która przyznała w jednej z rozmów, że chciałaby mieć w przyszłości dzieci.

O pani historii dowiedziałem się w zeszły piątek od mojej córki…, która zeszła zapłakana i mówi „Tato, obejrzyj sobie program w internecie”. Obejrzałem i przyznam, że wzruszyłem się bardziej niż pan Andrzej Grabowski. Mam to szczęście, że jako inwestor buduję w Krakowie osiedle… i jestem zaszczycony, że mogę pani wręczyć symboliczny klucz do mieszkania, które pani od nas otrzymuje… Trzeba nagłaśniać takie problemy – powiedział deweloper Zbigniew Jakubas

Piękną wypowiedź postanowiła podsumować sama Joanna Mazur, której łzy same cisnęły się do oczu po tym, co ją właśnie spotkało.

Jeśli ktoś oglądając ostatni odcinek, odczuwał litość, to bardzo przepraszam – dodała Mazur, która nie kryła wzruszenia

Niezwykły moment bardzo poruszył zarówno Joannę, jury, jak i zgromadzonych przez telewizorami widzów, a słów uznania dla dewelopera nie ma końca.

Taniec z Gwiazdami

Krótki materiał filmowy z tego niezwykle wzruszającego momentu możesz obejrzeć poniżej. Zanim jednak to zrobisz, przygotuj sobie chusteczki, bo łzy same cisną się do oczu

To oni odpadli podczas ostatniego odcinka „TzG”

Podczas ostatniego odcinka tanecznego show z programu odpadła para, której wszyscy wróżyli zwycięstwo – po raz ostatni na parkiecie „TzG” zatańczyła Agnieszka Radwańska i jej partner taneczny Stefano Terrazzino.

To, co wydarzyło się w studio „TzG” pokazuje, że los innych ludzi nie jest nam obojętny. Piękny gest ze strony internautów i dewelopera jest najlepszym przykładem dobra, empatii i bezinteresowności, która jest w przywraca wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Mamy nadzieję, że nowe mieszkanie będzie jak najdłużej służyło Joannie Mazur, bo w pełni na nie zasłużyła!

Może Cię zainteresować

zamknij