×

16 zatrważających zdjęć ukazujących nieludzkie warunki mieszkańców Hong Kongu

Jeśli kiedykolwiek narzekaliście, że wasze mieszkania są zbyt małe, z pewnością zmienicie zdanie po zobaczeniu tych zdjęć.

Warto poświęcić chwilę, by zobaczyć jak mieszkają ci ludzie. W takich chwilach każdy doceni łóżko, w którym może się wygodnie rozciągnąć.

Ceny mieszkań w Hong Kongu osiągnęły zastraszający poziom, co sprawiło, że wielu ludzi nie jest sobie w stanie pozwolić na lokum w cywilizowanych warunkach. Niskie płace i pragnienie ludzi do własnego kąta skutkowało zatrważającymi warunkami, na które musieli się zgodzić.

Maleńkie klitki, które ciężko nazwać domami, są zwyczaj zbudowane z metalowych kontenerów. Ich rozmiar sprawia, że mieszkające w nim osoby nie mają żadnej przestrzeni życiowej, a jedynie miejsce do przechowywania rzeczy. Łóżka są tak małe, że nie można wyciągnąć nóg, łazienka często jest połączona z kuchnią, gdyż nie ma miejsca na inne rozwiązanie.

Ci ludzie żyją na pograniczu ludzkiej godności, niestety, nie pozostaje im inne wyjście. Jedyną alternatywą jest zamieszkanie na ulicy.

Może Cię zainteresować

zamknij