×

Historią swojej kontrowersyjnej osoby mógłby obdarować wiele ludzi. Mało kto przeżył tyle co on.

Michał Wiśniewski już zawsze będzie kojarzył się z czerwonymi włosami i zespołem Ich Troje, który przez długi czas należał do ścisłej czołówki polskiej sceny muzycznej. Okazuje się, że Michał podejmował się różnych prac, zanim odnalazł się jako wokalista i swoim głosem zdobył serca milionów ludzi.

Wiśniewski już jako młody chłopiec mieszkał w Niemczech, gdzie uczył się gry na fortepianie w jednej ze szkół muzycznych. Już jako mały chłopiec był ambitny i podejmował się najróżniejszych prac – pracował w hurtowni cebuli, otworzył własne biuro tłumaczeń, czy próbował wprowadzić w Polsce plastikowe karty rabatowe.

Zespół Ich Troje powstał 3 listopada 1995 roku, a w jego skład wchodził Jacek Łągwa, Magda Femme (pierwsza żona Michała) i sam Michał Wiśniewski, który był liderem zespołu.

Ich kariera rozwijała się z prędkością światła! Już w styczniu 2003 wygrali krajowe eliminacje do Eurowizji, gdzie ostatecznie zajęli siódme miejsce. W lutym tego samego roku telewizja TVN zaczęła natomiast emisję reality show pt. „Jestem jaki jestem”, w którym śledzono życie prywatne, jak i zawodowe wokalisty. Założyciel zespołu miał również swoje 5 minut w serialu „Daleko od noszy”, natomiast w 2005 roku zagrał pierwszoplanową rolę w komedii kryminalnej „Lawstorant”.

Historia Wiśniewskiego jest równie „zakręcona”, co historia zespołu Ich Troje, który jakiś czas temu zaangażował do współpracy siódmą z kolei wokalistkę – Agatę Buczkowską.

Michał był i jest bardzo kontrowersyjną osobą. Miał kilka żon: pierwszą z nich (w latach 1996-2001) była Magda Femme, która wraz z resztą składu tworzyła początkowo zespół Ich Troje. Choć ciężko w to uwierzyć, w tym czasie Wiśniewski był w kilku związkach… z mężczyznami! W 2002 postanowił pobrać się po raz drugi. Tym razem miłość przysięgał sobie wraz z Martą znaną jako „Mandaryna”, z którą ma dwoje dzieci. Niestety, związek rozpadł się po 4 latach. Trzecią żoną w latach 2006-2011 była Anna Świątczak, z którą wokalista ma dwie córki, Etiennette Annę i Vivienne Viennę

Artysta jest aktualnie w czwartym związku małżeńskim. Po raz ostatni ożenił się 30 czerwca 2012 roku z Dominiką Tajner, córką Apoloniusza Tajnera.

Trzeba przyznać, że mało który z polskich wokalistów może pochwalić się taką historią. Życie Michała to pasmo wzlotów i upadków. Mamy nadzieję, że teraz będzie miał już tylko do czynienia z tymi pierwszymi.

Polecane

Może Cię zainteresować