×

Wypił 1,5 litra napoju gazowanego w 10 minut! Mężczyzna zmarł w szpitalu

Czy warto uważać na pewne napoje? Warto. Mężczyzna zmarł po wypiciu coli z powodu nagromadzonych gazów wewnątrz butelki.

Reklama

Mężczyzna zmarł po wypiciu coli

Picie jakichkolwiek napojów w szybkim tempie nie jest zalecane. Można się oblać, oparzyć (np. kawą) lub po prostu rozlać zawartość kubka po stole. Ewentualnie doprowadzić do bardzo bolesnej i długiej śmierci, o czym przekonał się mężczyzna z Chin. W ciągu zaledwie 10 minut osuszył on 1,5-litrową butelkę gazowanego napoju Coca-Cola.

22-latek zgłosił się sześć godzin później do szpitala Chaoyang w Pekinie, odczuwając obrzęk żołądka i silny ból. Tam testy wykazały, że pacjent – ​​który nie miał żadnych podstawowych problemów zdrowotnych – miał podwyższone tętno, niskie ciśnienie krwi i szybki oddech. Lekarze przeprowadzili również tomografię komputerową, która wykazała, że ​​pijący napoje gazowane miał nieprawidłowy poziom w ścianie jelita i żyle wrotnej, która dostarcza krew do wątroby.

Reklama

Gazy zawarte w napoju, które zwykle uwalniają się po odkręceniu lub nalaniu do kubka, tutaj praktycznie w całości trafiły do organizmu. To spowodowało, że uwolniły się wewnątrz ciała, a to z kolei doprowadziło do „uduszenia” wątroby. Niestety nie udało się uratować życia młodego mężczyzny, choć lekarze walczyli o nie przez 18 godzin.

Należy unikać tego napoju?

Sytuacja była o tyle wyjątkowa, że lekarze opisali ją w czasopiśmie Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology. Jednaże niektórzy zachodni specjaliści spekulują, że to nie napój był winny, a bakterie w nim zawarte. Profesor Nathan Davies, biochemik z University College London, w rozmowie z Daily Mail: 

Prawdopodobieństwo wypicia 1,5 litra zwykłego napoju bezalkoholowego ze śmiertelnym skutkiem byłoby bardzo, bardzo niskie, to znaczy zdumiewająco mało prawdopodobne. Aby wyciągnąć jakiekolwiek solidne wnioski, potrzebne jest więcej danych. Chińscy lekarze, którzy opisali przypadek w czasopiśmie Clinics and Research in Hepatology and Gastroenterology podali za mało danych. Zazwyczaj ten rodzaj schorzenia jest spowodowany tym, że masz bakterie, które przedostały się z normalnego przewodu pokarmowego do miejsca, w którym nie powinno się ich znajdować.  W tym przypadku, w wyściółce jelita cienkiego.

Także lepiej uważajcie na Colę. Tak profilaktycznie.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.fakt.pl, nypost.com

Może Cię zainteresować