×

Coca-Cola odwołuje święta z ciężarówkami! W tym roku ich nie zobaczymy

Coca-Cola odwołuje święta z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku na ulice nie wyjadą ich pięknie oświetlone ciężarówki. Firma zapewnia jednak, że będą inne atrakcje.

Boże Narodzenie w cieniu pandemii

Wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądały tegoroczne święta w cieniu pandemii. Wiele krajów, w tym Niemcy, Francja i Wielka Brytania wprowadziły lockdown w listopadzie po to właśnie, by uratować Boże Narodzenie. A przynamniej postarać się, by jak najbardziej przypominały dotychczasowe.

Z powodu wprowadzonych w Wielkiej Brytanii obostrzeń, swoją tradycyjną coroczną trasę odwołała Coca-Cola. Świąteczna ciężarówka w jaskrawoczerwonym kolorze, ozdobiona świątecznymi lampkami była popularną atrakcją przedświąteczną. Na trasie jej przejazdu można było zaopatrzyć się w darmowe butelki napoju i świąteczne gadżety.

Jak tłumaczy rzecznik firmy:

W świetle ograniczeń wprowadzonych z powodu zagrożenia Covid-19 w całym kraju i zgodnie z wytycznymi rządowymi, niestety nie możemy kontynuować naszej świątecznej wycieczki ciężarówką Coca-Coli. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób to będzie rozczarowanie, ale naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników.

Coca-Cola odwołuje święta z ciężarówkami

Tegoroczne święta będą pierwszymi od 10 lat, gdy na ulice nie wyjedzie 14-tonowa świąteczną ciężarówka Coca-Coli – ani w Anglii, ani w innych krajach. W tej sytuacji wiele osób zdaje sobie pytanie, jak żyć.

Niektórzy gorączkowo pytają o to na oficjalnym profilu firmy. Nasza czytelniczka doczekała się nawet odpowiedzi:

W tym roku z powodu pandemii i dbając o bezpieczeństwo nas wszystkich, nie będziemy w stanie przeprowadzić świątecznej trasy ciężarówek Coca-Cola. Przygotowujemy za to szereg aktywacji konsumenckich, które ogłosimy wkrótce.

Będą inne atrakcje… No, ale tak szczerze: czy cokolwiek może Wam wynagrodzić tegoroczny brak ciężarówki Coca-Coli?

Coca-Cola odwołuje święta

Źródła: www.edinburghnews.scotsman.com, www.dailymail.co.uk, twitter.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować