×

Meksyk: zawalił się wiadukt pod pociągiem metra. Jest wiele ofiar śmiertelnych

W Meksyku zawalił się wiadukt podczas przejazdu pociągu. Lokalne władze poinformowały o ofiarach śmiertelnych i wielu rannych. W sieci można zobaczyć nagrania i zdjęcia z katastrofy.

Meksyk: Zawalił się wiadukt

Jak podają media, do zdarzenia doszło ok. 22:20 (ok. godz. 5:20 we wtorek czasu polskiego), między stacjami Olivos i Tezonco w południowej części stolicy. Wiadukt, który znajdował się 20 metrów nad ziemią, zawalił się na ulicę podczas przejazdu pociągu metra linii 12.

Nagrania z tego wypadku zostały pokazane przez meksykańskie media i udostępniane na mediach społecznościowych. Widać na nich, że część wagonów spadła na autobus i co najmniej dwa samochody. Na miejsce przyjechały dziesiątki ambulansów i radiowozów.

Agencja EFE donosi, że wiadukt został zbudowany podczas kadencji obecnego szefa MSZ Marcelo Ebrarda jako burmistrza Meksyku (2006-2012). Natomiast według Associated Press, już w czasie budowy linii 12 metra odnotowano liczne „skargi i oskarżenia o nieprawidłowości”.

Ofiary i wielu rannych

Burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum poinformowała, że w wypadku zginęło 15 osób. Wcześniej na Twitterze lokalne władze podawały liczbę 13 ofiar śmiertelnych i blisko 70 rannych.

Jeden z opublikowanych filmów z miejsca wypadku pokazuje, jak ekipa ratownictwa medycznego i strażaków przeczesuje wrak w poszukiwaniu ocalałych.

Okazuje się, że nie jest to pierwszy w tym roku śmiertelny wypadek w meksykańskim metrze. 9 stycznia pożar wybuchł na bocznicy metra w centrum stolicy. Wówczas zginęła jedna osoba, a 30 innych zatruło się dymem.

Już wcześniej organizacje obywatelskie krytykowały kruchy stan infrastruktury i utrzymania systemu metra. Zwłaszcza, że w Meksyku szybka kolej miejska należy do najczęściej używanych na świecie – codziennie korzysta z niej ok. 6 mln mieszkańców.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij