×

Podczas ceremonii ślubnej, Meghan złamie pewną tradycję. Zrobi to w imię wszystkich kobiet

Ślub księcia Harry’ego oraz amerykańskiej aktorki Meghan Markle zbliża się wielkimi krokami. Ceremonia ma odbyć się 19 maja w kaplicy księcia Jerzego, w zamku Windsor. Zanim jednak nadejdzie ten wyjątkowy dzień, trwają intensywne przygotowania. Ostatnio gwiazda serialu „Suits” zadziwiła rodzinę królewską swoim ślubnym postanowieniem.

Meghan złamie brytyjską tradycję

Aktorka nigdy nie unikała wystąpień publicznych, a gdy tylko miała możliwość wyrażała swoją opinię na temat równouprawnienia kobiet. W 2015 roku podczas konferencji ONZ, Meghan wygłosiła przemówienie na temat roli kobiety w społeczeństwie oraz uwłasnowolnienia.

Jestem dumna z tego, że jestem kobietą i feministką. Każda żona jest równa swojemu mężowi, a siostra jest równa bratu. Nie lepsza, nie gorsza, tylko równa(…) Nie wystarczy mówić o równości, musimy w nią wierzyć, ale wiara to nie wszystko, musimy pracować nad tą równością.

Podczas ceremonii aktorka planuje zrobić pewną rzecz, której do tej pory nie robiła żadna przyszła panna młoda

Jak podaje The Sunday Times, Meghan podczas ceremonii planuje wygłosić przemówienie, w którym podziękuje królowej Elżbiecie II, swojemu przyszłemu mężowi oraz całej rodzinie królewskiej. Meghan chce również podziękować wszystkim, którzy byli dla niej wsparciem i wierzyli w jej związek z Harry’m. Do tej pory kobiety nie miały prawa wygłaszać przemówień, było to zadanie przeznaczone jedynie dla mężczyzn, najczęściej ojca panny młodej lub drużby. Amerykanka postanowiła jednak zerwać z tą królewską tradycją.

Meghan Markle chce żeby jej ślub łączył brytyjską tradycję z nowoczesnością

Ta decyzja wpłynęła nie tylko na wygłoszenie przez nią przemówienia, ale również na zorganizowanie ślubu w sobotę. Zgodnie z królewską tradycją, ceremonie odbywały się w ciągu tygodnia.

Przypominamy, że narzeczona Harry’ego zdecydowała się również na zmianę obywatelstwa, a przed ślubem zostanie ochrzczona według obrządku anglikańskiego.

Polecane

Może Cię zainteresować