×

Matka urodziła dziecko i zmarła kilka dni później. Po śmierci ocaliła kilka istnień!

Niezwykle poruszająca historia kobiety, która po śmierci uratowała ponad tuzin istnień! Wszystko za sprawą decyzji, jaką podjęła.

Ogromna radość i wielka tragedia

Kathleen Thorson z Medford w stanie Oregon urodziła swoje czwarte dziecko, syna o imieniu Theodore, 29 grudnia. Bliscy byli bardzo szczęśliwi i nie mogli się doczekać kolejnego członka rodziny. Niestety pięć dni po porodzie Kathleen została zabrana do szpitala po tym, jak dostała krwotoku wewnątrz czaszki. Mimo kilku operacji nie udało się jej uratować i uznano, że mózg nie wykazuje żadnych oznak aktywności.

Rzadka i niebezpieczna przypadłość

Krwotok śródmózgowy (ICH) jest poważnym stanem, w którym sama tkanka mózgowa zaczyna krwawić. Najczęstszą przyczyną jest wysokie ciśnienie krwi, ale inne obejmują uraz głowy, stosowanie rozcieńczalników krwi lub spontaniczne pęknięcie naczynia krwionośnego. Oznaki ICH – mrowienie lub osłabienie z jednej strony ciała, silne bóle głowy czy utrata równowagi – nie zawsze są oczywiste. Około jedna na 100 kobiet doświadcza krwotoku poporodowego, a według Stanford Children’s Health bardziej prawdopodobne jest wystąpienie po cięciu cesarskim. Badanie przeprowadzone przez American Academy of Neurology w 2019 r. Wykazało, że ryzyko ICH u kobiet w ciąży jest najwyższe w trzecim trymestrze ciąży i we wczesnym okresie poporodowym. Obecnie nie jest jasne, co spowodowało krwotok Thorson lub jakie objawy wystąpiły.

Ale rodzina zamieniła tragedię w błogosławieństwo dla tuzina innych ludzi. Thorson, która była zarejestrowanym dawcą narządów, podarowała 12 narządów, w tym serce i płuca, potrzebującym.

Matka uratowała tuzin osób

To traumatyczne wydarzenie rzeczywiście miało drugą stronę, ponieważ Kathleen była zarejestrowanym dawcą narządów – chcąc pomóc innym poza jej życiem. Kobieta była w stanie przekazać oszałamiającą ilość narządów. Aż 12 z nich zostało przekazanych potrzebującym,w tym zarówno jej serce, jak i płuca. Gdy ustalono, że nie można jej uratować, lekarze podeszli do tematu dawstwa narządów wraz z rodziną, ponieważ prawo wymaga tego, aby poinformować najbliższych. Pielęgniarka powiedziała Jessemu, że szanse na to, że ktoś jest kandydatem tej wielkości, są „mniejsze niż jeden na milion”. 

Ta historia zainspirowana do stworzenia domeny. Uruchomiono stronę GoFundMe, która pomaga pokryć koszty rachunków medycznych, kosztów pogrzebu i utraconych zarobków w wyniku choroby. Od środowego popołudnia zebrano ponad 111 000 $ z początkowej kwoty 95 000 $.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez kristen bell (@kristenanniebell)

Niezwykła historia dotarła do aktorki Kristen Bell, która prowadzi linię produktów dla dzieci o nazwie HelloBello. Bell umieściła jedno ze zdjęć rodziny na swojej stronie na Instagramie i przyznała Thorsonsowi zapas chusteczek i pieluszek na rok.

Źródła: infosurhoy.com, www.euroweeklynews.com, consent.yahoo.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować