×

Matka i 2-letnia córka zaginęły 23 lata temu. Makabryczne odkrycie w stawie.

Mama i córka zaginęły w tajemniczych okolicznościach. Przeszło 23 lata rodzina Samanthy Hopper i Courtney Holt czekała na rozwiązanie tej sprawy. Po latach wyszło na jaw, co właściwie się z nimi stało.

Tajemnicze zaginięcie w Arkansas

Nieznany los 20-letniej Samanthy Jean Hopper od lat stanowił zagadkę dla mieszkańców w stanie Arkansas. 
11 września 1998 roku zgłoszono zaginięcie kobiety, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży i jej niespełna 2-letniej córki Courtney. Kobieta wraz z malutką dziewczynką wyjechała z domu swoim granatowym Fordem Tempo i ślad po nich zaginął. Jej rodzina przez prawie ćwierć wieku próbowała ustalić, co się wydarzyło.

Mama i córka zaginęły – wyjaśnienie sprawy zaginięcia sprzed lat

We wtorek, 26 października br. służby ratunkowe hrabstwa Pope w stanie Arkansas dostały tajemniczy telefon z dokładną informacją o położeniu samochodu zaginionej kobiety sprzed 23 lat. Jak się okazało, auto, które opisem pasuje do niewyjaśnionej od lat sprawy, zlokalizowane zostało w zbiorniku wodnym przy jednej z lokalnych dróg (Pleasant View Road) około 3 metrów pod powierzchnią wody, blisko 20 metrów od brzegu.

W środku znaleziono ludzkie szczątki, które zostaną poddane sekcji zwłok i analizie DNA, przez Stanowe Laboratorium Kryminalistycznego Arkansas w Little Rock. Jednak wiele wskazuje na to, że ciała należą do Samanthy Hopper i Courtney Holt.

Za odkrycie odpowiedzialna jest grupa non-profit „Adventures With Purpose”, która pomaga w wyjaśnianiu nierozwiązanych od lat spraw na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Biuro szeryfa hrabstwa Pope chciałoby przesłać nasze szczere kondolencje rodzinie Samanthy Hopper i Courtney Holt. Jesteśmy wdzięczni, że chociaż w małym stopniu przyczyniliśmy się do zakończenia tej sprawy

— skomentowało biuro szeryfa.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.gazeta.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), facebook.pl

Może Cię zainteresować

zamknij