×

Maseczka z papierowego ręcznika! Epidemia obudziła w ludziach kreatywność

Maseczka z papierowego ręcznika! Kto by uwierzył? Gdy jednak w sklepach i aptekach brakuje maseczek oraz rękawiczek ochronnych, w Polakach budzi się kreatywność. Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie opublikował instrukcję, jak samemu zrobić ochronę na twarz z papieru.

Maseczka z papierowego ręcznika

Ceny maseczek na koronawirusa rosną w zastraszającym tempie, a sprzedawcy i aptekarze rozkładają ręce, gdy towaru brakuje na półkach. To jednak nie problem, jeżeli wiesz, jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz.

Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie opublikował w mediach społecznościowych projekt dr hab. Anny Myczkowskiej-Szczerskiej. Specjalistka opracowała schemat składania maseczki jednorazowej z… papierowego ręcznika. Przy czym podkreśliła, że jak najbardziej jest to przyjazne środowisku.

Materiały do zrobienia takiej maseczki wszyscy z pewnością mamy w domu:

  • ręcznik papierowy (niezbyt gruby) — dwa połączone listki;
  • dwie gumki recepturki — długość zależna od wielkości osobnika, ale nawet taka z pietruszki wystarcza;
  • zszywacz z dwiema zszywkami w środku.

Instrukcję, jak krok po kroku zrobić maseczkę z papieru (zdjęcia + wideo) znajdziecie na końcu tego artykułu.

Koronawirus w Polsce

Z powodu pandemii koronawirusa, również polski rząd zdecydował się na wprowadzenie nakazu zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Obostrzenie obowiązuje nas już od 16 kwietnia. Chociaż nie określono, czym dokładnie powinniśmy się zasłaniać, to najwygodniejszą formą będą maseczki ochronne – profesjonalne bądź te, zrobione samodzielnie w domu.

Warto zastanowić się, jaki zawód wykonujemy i czy mamy kontakt z dużą liczbą osób w ciągu dnia. Na godzinne wyjście z domu wystarczy prowizoryczna ochrona, ale na kilkugodzinną pracę będziemy potrzebować nawet kilku maseczek. Trzeba też pamiętać, że jednorazowe środki ochrony nie powinny być wykorzystywane kilkukrotnie.

Źródła: www.rmfmaxxx.pl, www.eska.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), pl.freepik.com

Polecane

Może Cię zainteresować