×

Mama podzieliła się tym intymnym zdjęciem z sali porodowej. Jest ono naprawdę wyjątkowe

Urodzenie dziecka to niezwykłe doświadczenie dla każdej kobiety. Wielka radość, łzy wzruszenia i oczekiwanie na dziecko, to wszystko towarzyszy przyszłym rodzicom przez okrągłe 9 miesięcy. Podobnie było w przypadku 27-letniej Marii Crider z Florydy, jednak jej szczęście zostało przerwane. W 11 tygodniu ciąży zdiagnozowano u niej raka piersi.

Marie bardzo chciała urodzić swojego synka i postanowiła stoczyć długą walkę z chorobą.

Podczas drugiego i trzeciego trymestru kobieta przyjmowała chemioterapię, którą porzuciła na kilka tygodni przed urodzeniem dziecka.

To był okres pełen skrajnych emocji. Podczas ciąży przeszłam zabieg mastektomii oraz chirurgicznego usunięcia jajowodu. Dodatkowo przyjęłam 16 dawek chemioterapii i 25 z 28 dawek radioterapii – zwierza się w rozmowie z HuffPost.

13 kwietnia, poprzez cesarskie cięcie na świat przyszedł Logan, synek Marie.

Podczas porodu kobieta mogła oglądać cały zabieg na monitorze ustawionym przez lekarza. Dodatkowo na sali zabiegowej obecna była fotografka Bonnie Hussey, która po poznaniu historii Marie, postanowiła wykonać darmową sesję zdjęciową, uwieczniającą chwilę narodzin Logana.

Po porodzie Maria ukończyła radioterapię, chętnie publikuje i dzieli się swoimi zdjęciami z porodu. W ten sposób chce podnieść świadomość kobiet, u których w czasie ciąży zdiagnozowano raka:

Można walczyć z tą chorobą i urodzić zdrowe i piękne dziecko. Mam nadzieję, że moja historia doda odwagi kobietom, które razem ze swoimi lekarzami znajdą odpowiednie i bezpieczne rozwiązanie, pozwalające na zdrowe rozwijanie się ciąży. Logan jest tego świetnym przykładem.

Może Cię zainteresować

zamknij