×

13 dziwnych zdjęć znalezionych na Google Maps. Niektóre naprawdę trudno wytłumaczyć

Dalekie podróże i egzotyczne zakątki świata marzą się pewnie każdemu. Niestety, kiedy nie możemy ich odwiedzić, zostaje nam tylko wycieczka przysłowiowym „palcem po mapie” lub (dzięki technologii) „myszką po Google Maps”.

Zaskakujące jest jednak to, że oprócz pięknych budowli i krajobrazów, dzięki zdjęciom satelitarnym oraz specjalnym kamerom Google, możemy obejrzeć nieraz niepokojące zdjęcia, które istnieją naprawdę!

#1 Krwawe jezioro w Iraku

W 2007 roku to krwawo-czerwone jezioro znajdujące się w środku As-Sauri w Iraku, zaniepokoiło wszystkich. Spekulowano, że barwa wody jest spowodowany makabrycznymi wydarzeniami, a jezioro uzyskało taki kolor ze względu na wrzucanie ciał zmarłych do wody. W tej sprawie nie pojawiło się oficjalne wyjaśnienie, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że jezioro uzyskało taki kolor ze względu na liczne zanieczyszczenia. Obecnie mapy Google zostały zaktualizowane, a zbiornik wodny wrócił do naturalnej barwy.

#2 Twarz Jezusa

Taki obraz ukazał się podczas przeglądania zdjęć z satelity zrobionych nad Węgrami. Nie wiadomo, skąd wizerunek Jezusa pojawił się na polach, jednak z roku na rok jego portret zdaje się blaknąć.

#3 Badlands Guardian czyli twarz Indianina

To może wyglądać niepokojąco, jednak jest to naturalna formacja znajdująca się w Albercie w Kanadzie. Twarz Indianina z czasem również zaczyna zanikać i zmienia swój kształt.

#4 Swastyka stworzona z budynków

Marynarka wojenna w San Diego zaplanowała wybudowanie takiego kompleksu w 1967 roku. W 2007 roku, „detektywi z Google Earth” okryli, że cztery niepołączone budynki tworzą niefortunny symbol swastyki. Oczywiście jest to czysty przypadek, lecz marynarka chce przeznaczyć ponad 600 000 $ na przebudowę i zmianę kształtu.

#5 Twarz Oprah

Nie, to nie przypadek. Twarz znanej, amerykańskiej prezenterki Oprah Winfrey pojawiła się na jednym z pól w Arizonie. Rolnik stworzył „zbożowy labirynt” w hołdzie dla słynnej dziennikarki. W 2004 roku satelity uchwyciły to niezwykłe dzieło. Po upływie 14 lat pole wróciło do normalnego wyglądu i dziś nie możemy już podziwiać „zbożowej Oprah”. Na szczęście pozostały jeszcze zdjęcia.

#6 Logo przeglądarki Firefox

Taki krąg pojawił się w polu kukurydzy w Oregonie w 2006 roku, jednak jego pochodzenie nie jest tajemnicą. Grupa z Oregon University stworzyła gigantyczne logo (zajmujące powierzchnię prawie 14 km kwadratowych), aby uczcić 50-milionowe pobranie przeglądarki internetowej.

#7 Atlantyda?

Te dziwnie wyglądające linie na wodzie dla wielu wyglądają jak ruiny zaginionej Atlantydy. Odkrywcy byli przekonani, że właśnie u wybrzeży Afryki może znajdować się ta podwodna kraina. Obszar uchwycony przez satelitę wielkością przypominał Walię! Prawdziwe wyjaśnienie tej fotografii jest jednak mniej fascynujące – inżynierowie z Google Earth twierdzą, że wzór to jedynie cyfrowy artefakt stworzony przez sonar, który zbierał dane mapowania.

#8 Cmentarzysko samolotów

To jedno z najpopularniejszych zdjęć satelitarnych jakie można znaleźć w Internecie. Fotografia ukazuje bazę sił powietrznych Davis-Monthan w Arizonie. To miejsce zostało przeznaczone na zaparkowanie ponad 4000 samolotów wojskowych, bombowców oraz wraków innych pojazdów latających. To tutaj są one rozkładane na części i oddawane na złom.

#9 Ukryty samolot

Czasami zdarza się, że lecący samolot „załapie” się na zdjęcie satelitarne. Wtedy pojazd wygląda jakby wylądował na budynkach lub na szczycie gór. W tym przypadku jest to prawdziwy samolot, który znajduje się w Paragwaju. Powyższa fotografia została zrobiona kilka lat temu, na tym zdjęciu satelitarnym można zauważyć krawędzie samolotu, ponieważ reszta zarosła drzewami.

#10 Samochód na ścianie budynku

„Detektywi Google Earth” myśleli, że jest to kolejny błąd, który powstał przy nałożeniu kilku zdjęć satelitarnych, jednak okazuje się, że jest to autentyczny samochód zaparkowany na ścianie budynku. Czerwone auto to dzieło artysty Theo van Laar’a. W nocy przednie światła pojazdu zapalają się.

#11 Zwłoki na ulicy?

Czy to możliwe, żeby na środku drogi w Worcester leżały zwłoki dziewczynki? Okazało się, że jest to Azura Beebeejaun, która bawiła się z przyjaciółmi. W trakcie zabawy dziecko stwierdziło, że będzie udawać martwą. Po opublikowaniu zdjęcia Azura przyznała, że czuje się zaszczycona będąc w internecie.

#12 Niebieskie drzewo

To niebieskie drzewo znajduje się w parku botanicznym w Australii. Drzewo zostało pomalowane na taki kolor, po tym jak obumarło.

#13 Nagi mężczyzna wychodzi z bagażnika

Ta sytuacja naprawdę miała miejsce! Uchwyciła ją kamera samochodu Google Earth. Na zdjęciu możemy zobaczyć nagiego mężczyznę wysiadającego z bagażnika Mercedesa. Wszystko wydarzyło się w Mannheim w Niemczech. Widać, że pies leżący na podjeździe, nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.

Może Cię zainteresować

zamknij