×

Mapy Google śledzą każdy twój ruch. Istnieje strona internetowa, gdzie możesz to sprawdzić

Wiele osób nie ma pojęcia, że za pomocą Internetu, każdy może się dowiedzieć, gdzie dana osoba się znajduje. Wiele smartfonów jest szczególnie łatwe do zlokalizowania. Ponieważ wykorzystuje zintegrowaną funkcję lokalizacji, określa nie tylko położenie użytkownika telefonu, ale również przechowuje dane.

Pamiętaj jak wielkie niebezpieczeństwo może być z tym związane!

Dzięki danym lokalizacji przestępcy mogą łatwo dowiedzieć się gdzie przebywa ofiara w określonym czasie. Stalker również z łatwością może wykorzystać te informacje, by zidentyfikować swoją ofiarę, nawet, gdy wszelkie inne środki ostrożności są przestrzegane.

Choć może brzmieć to jak żart, niestety taka jest prawda. Jeśli chcesz się o tym przekonać, kliknij w ten link. Teraz możesz zobaczyć, jakie miejsca odwiedzałeś każdego dnia miesiąca. Dość przerażające.

Jednak dzięki kilku prostym krokom możesz zabezpieczyć się, by twoje dane nie były przechowywane, a twoja lokalizacja nienamierzana:

1. Najpierw kliknij w powyższy link i sprawdź czy historia lokalizacji jest włączona.
2. Następnie wejdź w ustawienia i usuń całą historię lokalizacji.
3. Wejdź ponownie w ustawienia i zarządzaj zakładką Moje miejsca.
4. Możesz również wstrzymać przebieg lokalizacji, by odwiedzane miejsca nie zapisywały się na mapie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Każdy powinien być świadomy tego, jak nowoczesna technologia może być wykorzystana przez przestępców.

Może Cię zainteresować

zamknij