×

Czy Polska zamknie granicę przez wojnę? To przysłużyłoby się Ukrainie

Czy Polska zamknie granicę przez wojnę w Ukrainie? Mowa o granicy z Białorusią, z którą chcąc nie chcąc z wiadomych przyczyn nie mamy najlepszych relacji. Bez dwóch zdań podjęcie takiej decyzji przysłużyłoby się ukraińskiej sprawie.

Czy Polska zamknie granicę przez wojnę?

Dziś mija 37. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Od samego początku wojny wciąż istnieją obawy, że Białoruś – właściwie reżim Łukaszenki – oficjalnie wesprze armię Władimira na polu Bitwy. Z uwagi na takowe zagrożenie dla naszego sąsiada, ukraińskie władze zwróciły się do Polski z wielką prośbą. Poinformował o tym w czwartek ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczyca.

Ukraina negocjuje z Polską kwestię zamknięcia granicy między Polską a Białorusią.

Zamknięcie granicy dla Białorusi pozwoliłoby zablokować dostawy do Federacji Rosyjskiej, co niewątpliwie byłoby dużym ciosem dla kraju Władimira Putina. Polityk zwraca uwagę, że z podjęciem tej decyzji nie trzeba czekać na stanowisko Unii Europejskiej.

Co więcej, ambasador Ukrainy wystosował apel do Litwy, Łotwy i Estonii. Zwrócił się w nim z prośbą o zamknięcie swoich granic z Federacją Rosyjską i Białorusią.

Myślę, że ta decyzja zostanie podjęta. Wtedy nie będziemy musieli czekać na Unię Europejską i całkowicie zablokujemy wszelkie dostawy do Federacji Rosyjskiej

– stwierdził Deszczyca.

Andrzej Duda o rosyjskim ataku na Polskę: To, że słyszymy pogróżki…

Źródła: www.planeta.pl

Może Cię zainteresować