×

Gdy się urodziła, jej stópka była wielkości opuszka palca taty. Za wszelką cenę walczono o jej życie

Kiedy Manushi przyszła na świat, ważyła zaledwie 400 gramów. Tak naprawdę nikt nie wierzył, że przeżyje… Teraz jej historia jest inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie.

Komplikacje

Wszystko zaczęło się 15 czerwca 2017 roku. 48-letnia Seeta z Indii była w 28 tygodniu ciąży. Z powodu komplikacji właśnie w tym dniu przyszła na świat jej córeczka. W czasie badania USG okazało się, że krew nie dociera do łożyska. Lekarze niezwłocznie musieli przeprowadzić cięcie cesarskie.

Kiedy Manushi pojawiła się na świecie, jej stópka była wielkości opuszka palca taty, Giriraja. Ważyła zaledwie 400 gramów, a jej ciałko miało długość 21 centymetrów.

youtube.com
youtube.com

Robili, co mogli

Dziewczynka nie oddychała, ale lekarze i rodzina nie pozwolili na to, aby umarła. Została przewieziona na intensywną terapię i podłączona na odpowiednich maszyn, które utrzymywały ją przy życiu.

Jej narządy nie były w pełni rozwinięte, a skóra była delikatna, jak papier.

youtube.com
youtube.com
youtube.com
youtube.com

To cud!

Po 7 tygodniach stan dziewczynki zaczął się powoli poprawiać. Lekarz, pod którego opieką była Manushi, stwierdził, że był to najtrudniejszy przypadek w całej jego karierze. Podkreślił też, że jest szczególny:

Po uratowaniu tego dziecka zdecydowaliśmy się nagłośnić sprawę. Chcemy pokazać, że warto walczyć nawet o tak maleńkie dzieci. Niestety, nie wszyscy to rozumieją… W stanie Rajasthan nowo narodzone niemowlęta są często zabijane, zwłaszcza jeśli są dziewczynkami. Ta praktyka musi się skończyć.

Teraz Manushi ma ponad 8 miesięcy i wygląda już zupełnie inaczej

youtube.com
youtube.com

Każde życie jest ważne i każdy zasługuje na szansę, aby żyć!

Może Cię zainteresować

zamknij