×

9 rzeczy, które mama trzyma przed Tobą w tajemnicy. Dzięki nim docenisz ją jeszcze bardziej

Matki… Wprowadzają nas w świat, który jest dla nas nowy. Chcemy czerpać z niego garściami, ale nie zawsze to, czego chcemy my, równa się temu, czego pragną dla nas mamy. Mówią, abyśmy ubierali się ciepło, jedli regularnie, byli zadbani i grzeczni. Wydaje nam się, że nie mają one swojego życia i jedynym zainteresowaniem jesteśmy dla nich my. Szybko zapominamy, że nasza mama jest również człowiekiem z własnym życiem i własnymi marzeniami i że jej miłość do nas jest bezkresna, ale warto czasem zastanowić się, jak to wyglądało z jej strony. Czas więc odsłonić zasłonę i podzielić się sekretnymi myślami, które mamy skrywają przed nami w codziennym życiu.

1. To przez Ciebie wiele razy płakała

Płakała z radości, gdy usłyszała o ciąży. Płakała ze szczęścia, kiedy wreszcie Cię wzięła w objęcia. Płakała ze zmartwienia, gdy nie czułeś się dobrze. Płakała z dumy, gdy robiłeś swój pierwszy krok. Płacze zawsze, gdy spotyka Cię coś ważnego.

Mother and Child

2. Odda Ci ostatni kęs

I choć też jest głodna, a wie, że Ty masz na coś ochotę, woli dać Tobie niż zjeść sama. Z czystej miłości do Ciebie wyrzeka się jedzenia, abyś Ty czegoś skosztował.

3. Zawsze się o Ciebie martwi

Martwiła się jeszcze zanim się urodziłeś. Martwi się, czy jesteś najedzony, szczęśliwy i dlaczego nie ma Cię jeszcze w domu. Chce wiedzieć, że wszystko z Tobą w porządku. Niezależnie od tego, ile masz lat, ona zawsze będzie się o Ciebie martwić.

M&M

4. Sprawiałeś jej trochę fizycznego bólu

Zaczynając od tego, że najbardziej bolały narodziny. Wcześniejsze dziewięć miesięcy także nie należało do najłatwiejszych chwil. Potem to nieprzyjemne uczucie, gdy gryzłeś ją w sutki w czasie karmienia. A co robiły wtedy nasze mamy? To wszystko znosiły z uśmiechem, bo miłość do nas nie ma końca.

5. Nie jest perfekcyjna

Może czasem dała Ci w kość swoimi tekstami i może nie zawsze robi to, czego byś od niej oczekiwał, ale zawsze, dosłownie zawsze, zrobi wszystko, co w jej mocy, abyś Ty był szczęśliwy, choć czasem bywa surowym krytykiem.

a child´s love

6. Uwielbia na Ciebie spoglądać

Bardzo ciężko oderwać jej od Ciebie wzrok. Zawsze uwielbiała patrzeć, gdy zasypiasz i błogo śnisz. Cieszyła się także na Twój widok każdego ranka. Kocha, gdy się śmiejesz i to raduje jej serce.

7. Gdy płaczesz, jej świat się wali

Każdy Twój szloch jest jak dźgnięcie w serce. I nie ma nic ważniejszego niż pocieszanie Cię i sprawienie, aby wszystkie problemy odeszły w niepamięć.

Untitled

8. Twoje samodzielne życie jest dla niej przeżyciem

To uczucie, gdy opuszczasz rodzinne gniazdko i zaczynasz swoje życie, jest dla niej trudne. Dobrze wie, że kiedyś się zakochasz i ją opuścisz, ale i tak ciężko jej się do tego przyzwyczaić.

9. Urodziłaby Cię ponownie!

Pomimo całego bólu i trudów, miłość i radość były zawsze większe i ważniejsze. Dlatego nie wahałaby się ani chwili, żeby to wszystko powtórzyć jeszcze raz, ponieważ ogromnie Cię kocha.

Rose for you Mum

Kochani, co teraz musimy zrobić? Jeśli mamy to szczęścia i nasze mamy są jeszcze wśród nas, sięgnijmy po telefon, zadzwońmy do nich i powiedzmy, jak bardzo je kochamy!

Może Cię zainteresować

zamknij