×

Małgorzata Rozenek ostro atakuje PiS! Jej tata związany z tą partią nie będzie zadowolony

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić do wieści o ciąży Małgorzaty Rozenek-Majdan, a tymczasem jesteśmy zaskakiwani nowościami z życia celebrytki. Gwiazda stara się wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie swoją obecną sytuacją i chętnie opowiada w wywiadach o szczegółach tego, jak wyglądało u niej zapłodnienie metodą in vitro. Ma też ogromny żal do PiS-u…

Ambasadorka in vitro

Małgorzata Rozenek-Majdan od dłuższego czasu jest zaangażowana w działalność związaną z promowaniem metody in vitro. Celebrytka napisała nawet książkę poświęconą tematowi sztucznego zapłodnienia, zatytułowaną „In vitro. Rozmowy intymne”.

W udzielonym ostatnio wywiadzie, Rozenek-Majdan w ostrych słowach wypowiedziała się na temat obecnie obowiązujących warunków korzystania z in vitro. Perfekcyjna Pani domu mocno skrytykowała obecną władzę.

Piąta ciąża

Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze swoim mężem Radkiem Majdanem oczekują przyjścia na świat ich pierwszego dziecka. Dla celebrytki będzie to już trzeci syn. Gwiazda posiada już Stanisława i Tadeusza ze związku z poprzednim mężem, aktorem Jackiem Rozenkiem.

Kobieta niejednokrotnie podkreślała w mediach, że wszystkie jej ciąże pojawiły się za sprawą metody in vitro. Państwo Majdan przez długi czas starali się o dziecko, niestety pomimo sztucznego zapłodnienia Małgorzata Rozenek dwukrotnie straciła ciążę.

Małgorzata Rozenek atakuje PiS

Gwiazda uważa za problem fakt, że nasze państwo nie finansuje leczenia niepłodności. Ma żal do obecnej władzy, że nie wspierają par starających się o potomstwo.

PiS przerwał program refundacji in vitro wprowadzony przez PO-PSL. To był wielki błąd.

Co więcej, podkreśliła, że koszty sztucznego zapłodnienia są bardzo wysokie i nie każdy może sobie pozwolić na opłacenie tej metody. Rozenek-Majdan przyznała, że jeszcze dwa lata temu jej stosunek do PiS był diametralnie inny.

Pokładałam w tej partii wielkie nadzieje. (…) radykalizm absurdalnych podziałów społecznych, jaki nastąpił w ostatnich latach, jest nie do zaakceptowania

Małgorzata Rozenek skarżyła się, że „wrzucono ją do szuflady z lewakami”. Dodała, że PiS ją zawiódł, ponieważ:

Partia, która ma wpisaną na sztandarach opiekę rodziny, powinna o nią dbać, a nie dzielić ludzi na lepszy i gorszy sort. Tymczasem przekaz jest taki: bronimy rodziny, ale tylko tej prawdziwej, która przyklaskuje naszym rządom

Istniejący Narodowy Program Prokreacyjny określiła mianem „cynicznego żartu”.

Odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Trudno spodziewać się odpowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na zarzuty ze strony gwiazd show biznesu. Wbrew coraz częściej pojawiającym się hasłom o „prawie do in vitro”, należy przypomnieć, że nie istnieje zapis stwierdzający, że każdy obywatel ma prawo do posiadania dzieci.

Rodzicielstwo jest kwestią indywidualną i nie należy obarczać państwa odpowiedzialnością za własne niepowodzenia. Trudno zatem oczekiwać, że państwo będzie finansować procedurę sztucznego zapłodnienia, zwłaszcza w sytuacji, gdy brakuje środków na refundację leków ratujących życie chorym.

Źródła: www.se.pl, plejada.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować