×

Łukasz Szumowski w białym kitlu! Zdjęcia byłego ministra zdrowia podbijają sieć

Łukasz Szumowski w białym kitlu pojawił się po długim czasie nieobecności w mediach. Zdjęcie z byłym szefem resortu obiegło sieć i wywołało wiele różnych reakcji.

Gdzie zniknął były minister zdrowia?

Łukasz Szumowski w pierwszych tygodniach walki z epidemią koronawirusa był postrzegany jako opanowany, spokojny i profesjonalny polityk. Dzięki temu błyskawicznie zyskał poparcie i zaufanie Polaków. Były minister zdrowia stał się wówczas swego rodzaju symbolem walki z koronawirusem.

Dziś sytuacja Szumowskiego jest dużo mniej komfortowa. Swoją dymisję ze stanowiska ogłosił pod koniec sierpnia 2020 roku, kiedy zaczęły piętrzyć się afery z jego udziałem. Poinformował, że pozostaje posłem, ale przede wszystkim pragnie wrócić do wykonywania wyuczonego zawodu lekarza.

Po rezygnacji z funkcji ministra zdrowia polityk udał się m.in. na urlop na Wyspy Kanaryjskie. Potem w mediach było jeszcze głośno o jego zakażeniu koronawirusem. Później zniknął z oczu opinii publicznej.

Mam abstynencję prasową. Za dużo mnie było w prasie. Mam trochę odpoczynku – wy ode mnie i ja od prasy.

– powiedział na początku lutego br. dziennikarzom Gazety Wyborczej.

Łukasz Szumowski w białym kitlu

Wczoraj (11 luty) były szef resortu zdrowia po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się publicznie. Łukasz Szumowski wziął udział w wideokonferencji Mateusza Morawieckiego z kardiologami. Oprócz szefa rządu i Szumowskiego na zdjęciach widzimy też m.in. Adama Niedzielskiego.

Spotkanie miało miejsce w Narodowym Instytucie Kardiologii w Warszawie. Premier podczas wizyty zapowiedział start pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Jednakże to zdjęcie Łukasza Szumowskiego wywołało największe poruszenie w sieci. Jego nagłe pojawienie się w ironiczny sposób skomentował w mediach społecznościowych europoseł KE Marek Belka:

Jest i nasz drogi Respiro, król miasta i drugiej fali.

Inni internauci zwrócili uwagę na biały kitel, w którym Szumowski pojawił się na wideokonferencji. Pojawiło się też wiele domysłów i spekulacji odnośnie obecności byłego ministra zdrowia:

Po co Szumowskiemu fartuch na tej wideokonferencji? Jest w trakcie dyżuru czy jak?

Myślę, że cała ta wideokonferencja jest tylko po to, żeby go pokazać w tym fartuchu i wprowadzić go znów do obiegu.

Obecność dawno niewidzianego pana Sz. zwiastuje, że będzie to kolejny jakiś przekręt władzy.

Co Wy sądzicie o nagłym pojawieniu się Łukasza Szumowskiego?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.gazeta.pl, natemat.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować