Bała się, że nie pokocha synka tak jak starszej córki. Napisała do nich pełen emocji list

Matczyna miłość nie ma granic. Wie o tym każda matka… Wasze ukochane dziecko przychodzi na świat, troszczycie się o nie i dbacie. Co w momencie, gdy na świecie pojawia się drugi maluszek? Jak wtedy reaguje matka?

O tym, jak się można wtedy czuć, napisała pewna mama, a listem zaadresowanym do swoich dzieci, podzieliła się w sieci

Bała się, że nie będzie w stanie pokochać synka tak samo jak córeczki, która urodziła się pierwsza…

Bała się, że nie pokocha synka tak jak starszej córki. Napisała do nich pełen emocji listUdostępnij

Droga Isobel i Magnus,

Teraz wszyscy jesteście już dorośli, ale wciąż pamiętam dni, w których się urodziliście, jakby to było wczoraj. W typowo dramatyczny sposób, Isobel, zrobiłaś piekielne wejście.

Wody odeszły mi o 3 nad ranem (dlaczego to się nigdy nie zdarzyło w przyzwoitej godzinie?), a cały poród trwał jakieś 16 godzin. Wpadłaś w rozpacz, a ja miałam wrażenie, że biorę udział w jakimś serialu o lekarzach.

Popędzili z nami korytarzem prosto do jakiejś sali, światła migały w oszałamiającej prędkości nade mną. Powiedziano mi, że mają siedem minut, aby cię wydostać i wszystko, co wtedy myślałam, kręciło się wokół myśli: „Wiem, że jeszcze się nie poznałyśmy, ale nie chcę Cię stracić”.

Byłaś jednak twarda, tak samo jak później przez całe Twoje dzieciństwo. Po kilku godzinach spędzonych na OIOM-ie dla bobasów, w końcu znalazłaś się na mojej klatce piersiowej

Bała się, że nie pokocha synka tak jak starszej córki. Napisała do nich pełen emocji listUdostępnij

„Na szczęście zdecydowanie spokojniejszy poród był wtedy, gdy na świecie pojawił się Magnus”

Mieliśmy rezerwację na planowane cesarskie cięcie i gdy siedziałam w poczekalni, płakałam. Opłakiwałam myśl o utracie więzi, jaką miałam z twoją siostrą. Milion pytań krąży po mojej głowie: „Jak znaleźć wystarczająco dużo miejsca w moim sercu dla was obojga? Jak zapewnić ci zarówno miłość, jak i uwagę, której potrzebujesz? Czy pokocham Cię tak samo mocno?”

Urodziłeś się i… Byłeś doskonały!

Kiedy pierwszy raz zaczerpnąłeś powietrza, wstrzymałam oddech. Byłeś doskonały. Wręczyli mi Ciebie i byłeś trochę zdziwiony, że nie jesteś już w przyjemnym i ciepłym domu, ale ja czekałam na poród i na to, jak przebiegnie. Moje płuca w końcu wypełniły się powietrzem i odetchnęłam z ulgą, że ty też jesteś bezpieczny

Bała się, że nie pokocha synka tak jak starszej córki. Napisała do nich pełen emocji listUdostępnij

„Dopiero kiedy wracaliśmy do domu, zdałam sobie sprawę, że wszystko będzie w porządku”

Byłeś schowany w kocu, który był o wiele za duży, a Twoja trzyletnia siostra nalegała, żebyśmy postawili Cię obok jej fotelika, żeby mogła trzymać Twoją rękę przez całą drogę do domu.

Kiedy położyliśmy Cię do łóżka w czasie pierwszej nocy w domu, Twoja siostra przyniosła swoje małe krzesło obok Twojej gondoli i po prostu usiadła tam, jak pies stróżujący, chroniący swój najbardziej cenny dobytek.

W tej jednej chwili, gdy patrzyłam na was oboje, uświadomiłam sobie, że nie chodzi o to, aby znaleźć miejsce w moim sercu dla Was obojga. Odkryłam, że zdolność do miłości rośnie i że serce nie ma żadnych ograniczeń

Bała się, że nie pokocha synka tak jak starszej córki. Napisała do nich pełen emocji listUdostępnij

Kochane mamy, czy się z tym zgadzacie?

Źródło: kidspot.com.au | Fotografie: imgur.com