×

Jego żona i córki zginęły w pożarze. Mężczyzna publikuje list do dwóch nastolatek, które go wywołały

Na początku grudnia 2016 roku wybuchł pożar w Galtinburg w Tennessee. Zostało rannych 175 osób, a 14 straciło życie. Podejrzewa się, że za tragicznym w skutkach incydentem stoją dwie nastolatki, którym grozi 60 lat więzienia, jeśli sąd udowodni im winę. Nic dziwnego, że poszkodowane osoby czują do dziewczyn nienawiść i życzą im wszystkiego najgorszego. Jeden z mieszkańców powiedział nawet w telewizji: „Jeśli faktycznie zrobiły to celowo, powinny dostać najcięższą z możliwych kar”. Jednak wśród setek oskarżających głosów, znalazł się jeden, który mówi o przebaczeniu. Wśród osób które straciły najbliższych był Michael Reed. Ogień zabrał mu dwie córki i ukochaną żonę… Mężczyzna napisał bardzo wzruszający list, który opublikował w sieci.

Do dwóch dziewcząt, które spowodowały pożar…

Ludzie zatrzymują mnie każdego dnia na ulicy i pytają, co mogą dla mnie zrobić. Moja odpowiedź za każdym razem jest taka sama: „Kochaj swoich bliskich jeszcze mocniej. Bądź przy nich i nie traktuj tego, co jest w danej chwili za pewnik”.

Kiedy dowiedziałem się w zeszłym tygodniu o tym, że zostałyście aresztowane, przez dłuższą chwilę siedziałem w milczeniu przy stole. Na pewno jesteście za młode, aby to zrozumieć, ale nawet w obliczu takiej tragedii czuję, że Bóg ma w opiece mnie i mojego syna. Czuję także obecność mojej żony i córek z Nieba. Wiem, że są w bezpiecznym miejscu pełnym miłości i pokoju.

Jako ludzie czasem nie mamy takiej siły, aby znaleźć w sobie uczucia łaski i wybaczenia. Posiadamy za to dużo urazy i złości. Z łatwością wskazujemy na kogoś palcem i oceniamy. To jest ukryte gdzieś głęboko w ludzkiej naturze i ciężko się tego pozbyć – ja to rozumiem, ale nie chcę mieć w sobie takich negatywnych emocji. Nie uczyłem tego moich córek i synka. Nikt nie jest bez winy i grzechu…

Straciłem Constance, Chloe i Lily, ale Wam przebaczam. Wierzę, że odnajdziecie spokój i przebaczycie sobie same, bo wiem, że prędzej czy później będziecie same się obwiniać za to, co zrobiłyście. Nie chowam urazy, choć świat mi się zawalił…

Wybaczam Wam. Mój syn Wam wybacza. Moja ukochana żona i córki też Wam wybaczają. Wierzę, że nie chciałyście doprowadzić do takiej tragedii. Wiem, że na pewno zmieniłybyście bieg wydarzeń, gdybyście tylko miały taką moc. Będę się za Was modlić każdego dnia. Modlę się także za Wasze rodzint, aby zaznały spokoju.

Wiara… Nadzieja… Miłość

Zamiast obwiniać i osądzać, Michael pokazał ogromną łaskę.

Na zdjęciu ze swoją 12-letnią wówczas Lily, która na zawsze pozostanie w jego sercu.

Płomienie zabrały mu także 9-letnią Chloe…

Poruszający i bardzo osobisty list został udostępniony tysiące razy.

Nie sposób wyobrazić sobie tego, przez co musi przechodzić Michael…

Polecane

Może Cię zainteresować