×

„Zabiję Cię”. 10-letnia dziewczynka znalazła list z groźbą w swojej szkolnej szafce

Policja w Framingham w stanie Massachusetts prowadzi dochodzenie w sprawie możliwej zbrodni na tle nienawiści w szkole Hemenway Elementary School. 10-letnia muzułmańska dziewczynka dostała dwa listy skierowane do niej z groźbami i rasistowskimi zwrotami. Groźby znalazły się w jej szafce i były przepełnione nienawiścią.

Na pierwszym z nich napisane było: „Jesteś terrorystką”, a na drugim „Zabiję Cię”

Przedstawiciele szkoły powiedzieli, że wprowadzili zabezpieczenia, ale w poniedziałek dziewczyna znalazła w swojej szafce drugi list, który był także zaadresowany do niej. To w tym liście ktoś pisał, że zabije 10-latkę.

Po odkryciu drugiej kartki dyrekcja skontaktowała się z Wydziałem Policji Framingham

Incydent jest badany jako możliwe przestępstwo z nienawiści. Okręg szkolny prowadzi również dochodzenie wewnętrzne dotyczące tego zajścia. Kurator Framingham Public Schools, Robert Tremblay, powiedział:

Nie akceptujemy nienawiści i szerzenia takich zachowań. Znajdziemy sprawcę

Wuj dziewczynki, który dowiedział się o zdarzeniu, nie może zrozumieć, dlaczego to dotyka niewinne dziecko

To obrzydliwe. Jak można grozić dziecku bez żadnego powodu? Nie może odpowiadać za całe zło tego świata

Sprawy nie ma zamiaru zamieść pod dywan dyrekcja, która podkreśla na każdym kroku, że w ich szkole więcej nie dojdzie do takiej sytuacji:

Mój personel jest zdruzgotany, że stało się to w naszej szkole. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy ciepłym miejscem, w którym wszyscy jesteśmy sobie równi, ale najwidoczniej jest wśród nas ktoś, kto nie szanuje naszych praw

W tej sprawie wypowiedział się także funkcjonariusz policji, która zajmuje się tajemniczymi kartkami:

Traktujemy to bardzo, bardzo poważnie. Nie wierzymy, że istnieje bezpośrednie zagrożenie dla szkoły, ale kiedy myślimy o tym, że to mogło napisać dziecko z piątej klasy, zastanawiamy się, skąd w nim tyle nienawiści?

Miejmy nadzieję, że więcej to się nie powtórzy

*Miniaturka do artykułu ma charakter poglądowy i została przetłumaczona z oryginalnej treści

Może Cię zainteresować

zamknij