×

Lidl wycofuje przekąskę ze swoich sklepów! Może być bardzo niebezpieczna dla konsumentów

Lidl wycofuje przekąskę ze sklepów. Okazało się, że zawiera groźny składnik, który szkodzi zdrowiu! Jest szczególnie niebezpieczny dla osób z alergiami pokarmowymi.

Lidl wycofuje przekąskę

Sieć sklepów Lidl wycofała jeden ze swoich popularnych produktów, bowiem stwierdzono w nim zawartość dwutlenku siarki. To konserwant, który nie widnieje na etykiecie przekąski.

Chodzi o „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g”. Nie jest on tak niebezpieczny dla zdrowych ludzi, jak dla alergików. Organizm osoby uczulonej może bowiem zareagować gwałtownie na ten składnik.

W komunikacie czytamy:

„Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 i 19.10.2020 wykazało obecność niedeklarowanego konserwantu – dwutlenku siarki. Klienci mający alergię na siarczyny nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu.

Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka.

Możliwy zwrot towaru

Lidl zapewnia, że produkt „Snack Day, Chipsy paprykowe, 175 g” (z datą minimalnej trwałości 28.09.2020 i 19.10.2020) można zwrócić w każdym sklepie, należącym do ich sieci. Do tego nie jest potrzebny paragon.

Co istotne, sklep przyjmie również napoczętą przekąskę. Zastrzega jednak, że zwrot produktu jest możliwy tylko w przypadku TEJ konkretnej partii chipsów.

Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, w szczególności pod marką Snack Day, nie są objęte wycofaniem.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, pomorska.pl, kimjestesmy.lidl.pl
Fotografie: Lidl

Może Cię zainteresować