×

Lidl podnosi pensje swoim pracownikom. Niewiarygodne, ile tam można zarobić!

Lidl podnosi pensje swoim pracownikom, kusi ich także bonusami. Praca w dyskoncie staje się bardziej atrakcyjna niż wszyscy myśleli.

Kuszące oferty

Praca w sklepie, którego nie jest się właścicielem ani franczyzobiorcą, dla wielu osób nie jest szczytem marzeń. A już praca w dyskoncie czy supermarkecie uchodzi, a przynajmniej do niedawna uchodziła za zajęcie, na które decydują się ci, którzy nie dostali ciekawszych propozycji. Okazuje się, że to już przeszłość.

Od początku 2020 roku czołowe sieci takie jak Biedronka i Lidl toczą między sobą zaciętą wojnę o pracowników. Oprócz pensji oferują premie i bonusy: prywatną opiekę medyczną czy karnety na fitness. To nie jest oferta skierowana do osób, które nie mają innego pomysłu na karierę zawodową. To propozycja dla wykwalifikowanych pracowników, którzy szukają możliwości rozwoju i planują związać się z firmą na dłużej.

Fala podwyżek w Biedronce i Lidlu doprowadziła do sytuacji, że kasjerzy zatrudnieni w tych sieciach mogą liczyć na wyższe pensje niż nauczyciele i urzędnicy. Nie wspominając o bonusach.

Pensje pracowników Lidla stały się gorącym tematem w mediach społecznościowych i nie tylko. Wielu zastanawia się, czy rzeczywiście kasjer, sprzedawca zarabia w dyskoncie ok. 4 tysięcy złotych.

Lidl podnosi pensje

Jak donosi serwis Poradnik dla pracownika, rzeczywiście tak jest. Według ustaleń portalu, pensja początkującego pracownika wynosi blisko 4000 złotych brutto. Na jej wysokość wpływa szereg czynników, takich jak lokalizacja sklepu i wielkość miasta, w którym się znajduje. Im większe miasto, tym wyższa pensja.

Początkujący kasjer-sprzedawca może liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 3550 do 4350 złotych brutto. Po roku pensja wrasta do 3650 – 4550 zł brutto. Po dwóch latach Lidl oferuje wynagrodzenia rzędu 3900-4800 zł brutto.

Dla wielu pracowników ważne jest także to, że Lidl nie zatrudnia na tzw. śmieciówkach. Pracodawca oferuje umowę o pracę z pełnym ubezpieczeniem zdrowotnym i składkami na ZUS od pełnej wysokości pensji. Do tego dochodzą benefity: pakiet medyczny i karnety na siłownię, co akurat teraz nie jest wielkim atutem, ale ostatecznie kiedyś obostrzenia się skończą i branża fitness wznowi działalność.

Od początku 2021 roku pensje kasjerów w Lidlu wzrosły o kolejne 200 złotych. Obecnie najniższa pensja początkującego pracownika wynosi 2591 zł na rękę. Górna granica wynosi 3155 zł netto. Po dwóch latach można liczyć nawet na 3472 zł na rękę.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: kobieta.wp.pl, praca.money.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij