×

Chorobliwie otyła para ważyła łącznie 350 kg. Wystarczył im rok, aby zrzucić połowę wagi

Niezwykła historia otyłej pary dowodzi, że wszystko jest możliwe. Jeszcze rok temu ważyli w sumie… 350 kg! Gdy Lexi Reed (26 l.) stawała na wagę, wyświetlała 220 kg, podczas gdy w przypadku jej męża Dannyego (28 l.) było to 130 kg. W sumie spożywali dziennie około 8000 tysięcy kalorii. Jak się domyślasz nie były to posiłki pełnowartościowe, lecz tłuste, smażone i niezdrowe jedzenie.

W styczniu ubiegłego roku, para postanowiła stanowczo zmienić swój tryb życia, m.in. przestała stołować się w fast foodach. W ciągu zaledwie 12 miesięcy łącznie stracili aż… 139 kg!

Lexi, która jest recepcjonistką powiedziała:

„Zawsze byłam przerażona tym, że podczas zasiadania do stołu dosłownie łamałam krzesła. Ludzie patrzyli na nas z niedowierzaniem… Nigdy wcześniej nie spożywaliśmy warzyw i nigdy nie staraliśmy się odżywiać zdrowo. Wszystko co jedliśmy było albo smażone albo z restauracji typu fast food.”

Dzisiaj wyglądają już zupełnie inaczej. Wszystko dzięki znalezieniu zdrowszych alternatyw dla ich dotychczasowych posiłków i godzinom spędzonym na siłowni.

Dla porównania zdjęcie z początku ich wspólnej drogi zmierzającej do utraty zbędnych kilogramów.

Para uczęszczała na siłownię 6 razy w tygodniu. Razem stosowali również specjalną dietę. Lexi dodatkowo regularnie uczęszczała na zajęcia Zumby.

Jak sama twierdzi, waga zaczęła szybko spadać, gdy tylko uwierzyła, że jest to możliwe.

„Moje rozmiary kontrolowały moje życie, a to również wpływało na moje zdrowie. Miałam trudności z oddychaniem. Wiele ludzi nie ma pojęcia jak trudne jest życie z nadwagą… Pewnego dnia, gdy byłam w parku rozrywki, musiałam zrezygnować z pewnym atrakcji, ponieważ byłam zbyt duża, aby zmieścić się w wyznaczonym dla klientów miejscu.Nie macie pojęcia jakie to upokarzające!”

„Danny i ja wciąż ciężko pracujemy nad sobą każdego dnia. Nasza podróż się jeszcze nie skończyła. Nigdy wcześniej nie myślałam, że kiedykolwiek mogę znaleźć się w miejscu, w którym jestem dzisiaj. To niesamowite!”

Jak sami twierdzą, dieta nie jest dla nich czymś do czego muszą się zmuszać. Cieszą się zdrową żywnością i kochają styl życia jaki teraz prowadzą.

Swoją postawą dowodzą, że nie trzeba wydawać sporej sumy pieniędzy na trenera personalnego, aby zmienić swoje dotychczasowe życie, a przede wszystkim wygląd.

„Aktualnie staram się dostarczać mojemu organizmowi 1500 kalorii dziennie. Oczywiście, Danny spożywa ich nieco więcej… Naszą przemianę dokumentuję na Instagramie, gdzie wspiera mnie wiele pomocnych i życzliwych osób. Oni naprawdę mi pomagają.”

„Pragnę w ten sposób zachęcić inne osoby do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. To nie takie trudne. Wystarczy wiara w siebie, trochę ciężkiej pracy i determinacji.”

Ta para z pewnością może być motywacją dla wielu z nas. Im się udało, czemu Tobie miałoby się nie udać? Pamiętaj, że zdrowy i aktywny tryb życia to podstawa do lepszego samopoczucia!

 

Może Cię zainteresować