×

Lekarka pokazuje prawdę o porodzie. Nagrania z porodówki robią furorę w sieci

Lekarka pokazuje prawdę o porodzie, której do tej pory nikt nie odważył się zaprezentować. Kobieta publikuje na TikToku filmiki prosto z porodówki. Internauci mogą z bliska i ze szczegółami przyjrzeć się jak wygląda moment narodzin dziecka.

Wideo z porodu

W dzisiejszych czasach w większości cywilizowanych krajów nie można narzekać na brak edukacji seksualnej. Na Instagramie oraz TikToku aż roi się od edukatorek ginekologicznych oraz seksualnych, które przy okazji szerzenia informacji dotyczących zdrowia intymnego, zarabiają gigantyczne pieniądze. Również za granicą obserwuje się analogiczny trend. Instagramerki czy TikTokerki o wykształceniu medycznym bez zażenowania poruszają najbardziej intymne tematy, aby zdobywać rozgłos w sieci. Niestety często udostępniana przez nie wiedza jest bardzo powierzchowna i stanowczo niewystarczająca.

Dr Jennifer Lincoln postanowiła stworzyć w sieci profil, który nareszcie zgromadzi całą wiedzę z zakresu ginekologii, której potrzebują kobiety. Dyplomowana położniczka i ginekolożka z Portland jest niezwykle aktywna na TikToku. Jej konto śledzi już ponad 2 mln obserwujących a liczba ta wciąż rośnie. Kobieta pokazuje rzeczy, które dla wielu osób mogą uchodzić za nieprzyzwoite bądź nawet obrazoburcze, ale z punktu widzenia medycznego stanowią istniejącą rzeczywistość. Dr Jennifer Lincoln w rozmowie z dziennikarzami Newsweeka powiedziała, że istnieje wielka potrzeba mówienia o sprawach związanych z seksem i porodem.

Filmiki pokazują coś, co wydaje się sekretne i tajemnicze – a dzieje się tak dlatego, że zdecydowana większość ludzi nie jest uczona o porodzie ani nigdy go nie widziała. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych króluje edukacja seksualna oparta wyłącznie na abstynencji. Większość młodych ludzi jest niedoinformowana o tym, jak działają ich ciała, a jeśli chodzi o poród, działają zupełnie po omacku.

Na przykład w tym miejscu możecie zobaczyć, jak naprawdę wygląda poród.

Lekarka pokazuje prawdę o porodzie

Dr Jennifer Lincoln postanowiła pójść o krok dalej niż dotychczasowe „med-influencerki” i dlatego pokazała swoim obserwatorom wideo z sali porodowej. Na nagraniu udostępnionym na TikToku można zobaczyć zbliżenie na krocze kobiety, z którego po woli wydostaje się dziecko. Wideo z symulacją porodu zyskało nieprawdopodobną popularność w sieci. Do tej pory obejrzało je już niemal 76 mln użytkowników. Oprócz tematów położniczych, dr Jennifer Lincoln bardzo chętnie odpowiada w jaki sposób należy dbać o swoje strefy intymne. Ekspertka radzi, aby myć srom jedynie za pomocą ciepłej wody z niewielką domieszką mydła.

W swoich materiałach lekarka bez zażenowania wyjaśnia wszelkie kwestie anatomiczne i mówi o tym, jak ustrzec się przed chorobami narządu rodnego. Ogromne zainteresowanie ze strony internautów dowodzi, że ludzie nie tylko potrzebują wiedzy ginekologicznej, ale przede wszystkim lubią oglądać nagrania poruszające tematy tabu.

Zapach z pochwy

Spora część obserwatorów dr Jennifer Lincoln to młode kobiety. Ekspertka otrzymuje od nich ogromne ilości informacji, w których kobiety piszą o trudnościach natury ginekologicznej, które spotykają je w życiu codziennym. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest dziwny zapach pochwy. Kobiety skarżą się, że nieprzyjemna woń nie podoba się ich partnerom. Ekspertka wyjaśnia, że pochwa wydziela specyficzny zapach, co jest całkowicie naturalne.

Codziennie dostaję wiadomości, w których piszecie: mój chłopak powiedział, że moja wagina śmiesznie pachnie. Dlaczego on wciąż jest twoim chłopakiem? Dlaczego on nadal jest w pobliżu twojej waginy?

Lekarka oprócz wiedzy medycznej, stara się edukować również w zakresie relacji międzyludzkich.

Dlaczego wydaje mu się, że wie lepiej? Jesteś idealna taka jaka jesteś. I możesz powiedzieć, że dr Jen tak powiedziała.

Należy pamiętać, że korzystanie z informacji medycznych, udostępnianych w mediach społecznościowych nie wystarczy, aby uchronić się przed chorobami takimi jak rak jajnika czy trzonu macicy. Prawdziwe dbanie o swoje zdrowie polega na regularnych wizytach u lekarza – nie tylko ginekologa.

Fotografie: TikTok, Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij