×

Lech Wałęsa został ojcem. Ogromna rodzina powiększyła się o kolejnego potomka

Rodzina Wałęsów ma powód do świętowania. Ich grono powiększyło się właśnie o kolejne dziecko. W gdańskim szpitalu publicznym UCK urodził się 13. wnuk byłego prezydenta.

Lech Wałęsa został ojcem

W środę, 5 lutego 2020 roku, około godziny 15:00, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku na świat przyszło pierwsze dziecko córki przywódcy „Solidarności” 40-letniej Magdaleny i Lecha Wałęsy (nazwisko rodowe Kaźmierczyk). Małżonkowie już przed porodem wiedzieli, że zostaną rodzicami synka. Mówili o tym w mediach jeszcze oczekując na potomka.

Jesteśmy tak szczęśliwi, że zdarzył nam się taki cud, nie możemy już doczekać się synka.

Opowiadali również o tym jakie imię wybrali dla dziecka.

Już wybraliśmy dla niego imię. Będzie się nazywał Karol Lech Wałęsa. Ostatnio mieliśmy ważne USG, lekarz potwierdził że wszystko jest w porządku i że to chłopczyk, więc od tego momentu zaczęliśmy mówić do niego po imieniu. Czuję jego ruchy w brzuszku Magdy, to coś niesamowitego.

Lech Artur Wałęsa jest bardzo szczęśliwy z faktu, że został ojcem. Z radością relacjonuje wszelkie szczegóły dotyczące małego Karola.

Synek jest cały i zdrowy. Po urodzeniu ważył 3500 g i mierzył 54 cm.

Ilu jest Lechów w rodzinie?

50-letni ojciec Karola Lecha Wałęsy dawniej nazywał się Lech Kaźmierczyk. Nazwisko zmienił po ślubie z córką Lecha Wałęsy Magdaleną, który miał miejsce 31 sierpnia 2019 roku w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Dzień ślubu został wybrany w przemyślany sposób, aby upamiętnić rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. W chwili ślubu partnerka radnego Gdańska z ramienia PO była już w ciąży. Od początku mężczyzna był mocno zaangażowany w ciążę swojej żony i z chęcią opowiadał o jej przebiegu.

Magda raczej dobrze znosi ciążę. To ciąża cukrzycowa, ale jest pod stałą opieką i bardzo dba o dietę, stara się jeść dokładnie co 2,5 godziny, zdrowo się odżywiać. Jak to w ciąży, czuje się różnie, ale jest raczej dobrze. Bardzo o siebie dba, a ja o nich.

Był bardzo podekscytowany tym, że wkrótce czeka go nowa rola życiowa. Z zapałem przygotowywał się do wyzwania jakim jest rodzicielstwo.

Nie ma jednak słynnych zachcianek o których tyle słyszałem. Niedawno skończyliśmy szkołę rodzenia, więc do porodu jesteśmy przygotowani. Ilu ciekawych rzeczy się dowiedziałem… Już zarezerwowałem, że to ja będę kąpał synka. Wiem, że to wtedy nawiązują się niesamowite relacje między dzieckiem a rodzicem. I na pewno będę przy porodzie. Zdecydowaliśmy, że synek przyjdzie na świat w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. To jedna na najnowszych i najnowocześniejszych porodówek w Polsce.

Oboje w dość późnym wieku zdecydowali się na dziecko. Mimo to, rozpiera ich energia i radość na myśl o nowych zadaniach, jakie wiążą się z wychowywaniem dziecka.

Ja teraz tym żyję. O niczym innym nie potrafię myśleć, jestem taki szczęśliwy. Już nie możemy się doczekać.

Karol Lech Wałęsa jest 13. wnukiem 73-letniego Lecha Wałęsy. Magdalena Wałęsa ma jeszcze jedno dziecko, syna Szymona z poprzedniego związku.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij