×

Wrzuca do sieci zdjęcia, na których karmi piersią 4-latkę. W komentarzach roi się od wyzwisk

Karmienie piersią to nadal temat, który prowokuje wiele dyskusji. Choć jest to jedna z najbardziej naturalnych rzeczy, wiele kwestii wywołuje kontrowersje. Co na przykład? Miejsce. Są osoby, które uważają, że robienie tego w miejscu publicznym nie powinno budzić niczyjego zdziwienia lub nawet zniesmaczenia – czy widok osoby jedzącej batonik lub pijącej napój to sprawia? Raczej nie. Do dyskusji pobudza również długość karmienia. Są mamy, kóre decydują się to robić naprawdę długo… Niektórzy twierdzą, że za długo.

Karmi piersią swoją 4-letnią córeczkę

Leanne Allerton to 35-letnia mama i YouTuberka z lojalną widownią śledzącą jej nagrania. Jeden z jej filmów stał się obiektem ogromnych dyskusji. Dlaczego? Otóż, kobieta zdradziła i nawet pokazała na nim, że karmi piersią swoją 4-letnią córeczkę.

Opublikowałam ten film o karmieniu piersią, ponieważ chciałam porozmawiać o tym z innymi. Poza tym jestem pewna, że zawsze znajdzie się ktoś, kto przechodzi przez to samo, co ja

Fala hejtu i oburzenia

Nie wszystkim spodobało się to, co Leanne robi. Internauci natychmiast podzielili się na dwie grupy – osoby zachwycone zachowaniem młodej mamy oraz tych, którzy otwarcie ją krytykują. Otwarcie i mocno. Allerton w rozmowie z Daily Mail powiedziała:

Otrzymuje wiele fantastycznych wiadomości oraz sugestii od świetnych ludzi, ale pojawiają się także te bardzo przykre. Podobnie i w komentarzach. Te drugiego rodzaju usuwam i blokuje

Ludzie używali naprawdę przykrych i bolesnych słów. Niektórzy pisali po prostu, że jest to „obrzydliwe”, a inni nazywali ją „szma*ą” lub „dziw*ą”.

„To daje im poczucie bezpieczeństwa”

W filmie opublikowanym na YouTubie kobieta wyjaśnia, że w ten sposób zapewnia córce poczucie bliskości oraz bezpieczeństwa. Nie jest to sposób na dostarczenie pokarmu samego w sobie, a jedynie zacieśnianie więzów. Podkreśliła również, że stara się to robić już tylko przed snem.

Długo karmiła też synka

Jak się okazuje, kobieta bardzo długo karmiła piersią także i swojego 5-letniego syna. Film, na którym pokazuje tę czynność, również oburzył internautów. Wiele osób zgłosiło go do YouTube jako nadużycie. Leanne wciąż uważa jednak, że w tym, co robi nie ma niczego niewłaściwego.

Ludzie uważają, że Poppy jest do mnie przywiązana aż za bardzo. Mi nie o to chodzi. To jest po prostu nasz czas. Mało tego. To jest dla niej bardzo korzystne. To tylko nasza rutyna. Nasze życie. Będę karmiła ją piersią tak długo, jak tylko będę mogła. Uważam, że te chwile są czymś niezwykłym

„Takie dzieci są szczęśliwsze”

Leanne jest więc dumna i bardzo szczęśliwa. Twierdzi, że dzieci dłużej karmione piersią są mocniej związane z mamą i znacznie szczęśliwsze. Wiele osób jednak nie popiera jej zachowania i nie zgadza się w tych kwestiach.

Poniżej możecie zobaczyć całe nagranie:

Może Cię zainteresować

zamknij