×

Tata poczuł dziwny zapach wydobywający się z kubka-niekapka syna. Wewnątrz odkrył warstwę pleśni

Dla każdego rodzica najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Dzieciaki czasem są trudne do upilnowania, a ryzyko czai się dosłownie na każdym kroku.

Przekonał się o tym na własnej skórze Simon, ojciec kilkuletniego chłopca. Nagłaśniając sprawę okazało się, że nie tylko zdrowie jego dziecka było zagrożone.

Każdy rodzic zna kubki-niekapki. Są prawdziwym błogosławieństwem w utrzymaniu napoju wewnątrz naczynia zamiast ubranku i buzi dziecka. Trudno doszukać się w nim jakichkolwiek niebezpieczeństw, a jednak.

Opublikowany przez Penny Powell Piątek, 19 lutego 2016

Syn Simona często chorował, a przyczyny były zupełnie nieznane. Jedzenie zawsze było świeże i zdrowe, napoje również. Powód okazał się być absolutnie odrażający.

Pewnego dnia mężczyzna poczuł dziwny zapach z ulubionego kubka syna. Postanowił sprawdzić co może być powodem, a w końcu odkrył winowajcę dolegliwości syna. W nakładce naczynia zalegała pleśń.

Opublikowany przez Penny Powell Niedziela, 21 lutego 2016

Ilość pleśni była zatrważająca. Po umyciu naczynie nie wysychało odpowiednio, aż w końcu doprowadziło to do zagnieżdżenia się grzyba i choroby dziecka.

Taka sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna w przypadku produktów dla dzieci. Producenci powinni sprawdzić kubki również pod tym kątem. Zaniedbanie mogło skończyć się znacznie gorzej niż bólem brzucha syna.

Opublikowany przez Penny Powell Niedziela, 21 lutego 2016

Simon natychmiast postanowił powiadomić o całej sytuacji innych rodziców. W odpowiedzi został zasypany wiadomościami od innych osób.

Przypadek Simona nie był jedyny. Wiele innych matek odkryło pleśń w kubkach swoich dzieci. Rodzice postanowili nagłośnić sprawę.

Opublikowany przez Penny Powell Niedziela, 21 lutego 2016

Powszechnie wiadomo, że pleśń może mieć poważne wpływać na zdrowie, szczególnie dzieci. Zawsze należy sprawdzać produkty, z których korzystają nasze pociechy.

Jak wiadomo u dzieci system odpornościowy nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięty jak u dorosłych.

Opublikowany przez Penny Powell Niedziela, 21 lutego 2016

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, jednak mając to na uwadze być może oszczędzicie swoim dzieciom wizyty u lekarza.

Może Cię zainteresować

zamknij