×

Mama przyjrzała się zabawce dziecka. Dokonała odrażającego odkrycia

Mama przyjrzała się zabawce dziecka i… była w szoku, gdy zobaczyła, co skrywa z pozoru niewinna gumowa kaczuszka. Teraz kobieta ostrzega innych rodziców.

Mama przyjrzała się zabawce dziecka

Żółta gumowa kaczuszka to jedna z ulubionych dziecięcych zabawek. Dla dzieci pluskanie się w wannie wraz z gumowymi gadżetami jest znacznie przyjemniejsze, ale czy jest też bezpieczne?

Pewna mama z Nashville w amerykańskim stanie Tennessee nabrała podejrzeń, gdy zauważyła, że kaczuszka jej dziecka zaczyna zmieniać barwę z żółtej na niebiesko-zielonkawą. Kobieta postanowiła rozciąć kaczuszkę i zajrzeć do środka. Jak się okazało, w środku była odrażająca czarna pleśń. Matka postanowiła więc przestrzec innych rodziców w krótkim filmie, zamieszczonym na TikToku.

Dosłownie wyrzucę te wszystkie piep***** gumowe kaczki i już nigdy ich nie kupię! To jest takie obrzydliwe. Jest dosłownie wypełniona pleśnią

– powiedziała zdenerwowana kobieta.

@itsbabygirld ????THROW AWAY ALL THE RUBBER DUCKS ASAP!! Im literally shaking this is so disgustinggggg #fyp #momsoftiktok #disgusting ♬ original sound – diana ??

Siedlisko bakterii i pleśni

Filmik nagrany przez użytkowniczkę TikToka stanowi dobry pretekst, żeby przypomnieć rodzicom, iż powinni regularnie czyścić zabawki, które mają kontakt z dzieckiem. Również te, którymi maluch bawi się podczas kąpieli. Na co dzień często o tym zapominamy, ponieważ wydaje nam się, że wystarczy opłukać gumowe zabawki wodą.

Tymczasem w zabawkach gromadzi się niebezpieczny dla zdrowia, czarny osad – tak zwana trupia pleśń. 

Problem polega na tym, że jeśli bierzemy tego typu zabawki do kąpieli, to w połykanej przez nie wodzie, są różne zanieczyszczenia (brud z ciała, martwy naskórek, włosy). Część z nich zostaje w środku. Niestety po skończonej zabawie nie jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić wnętrza zabawek, więc część zanieczyszczeń pozostaje we wnętrzu, a panująca tam wilgoć sprzyja rozwojowi życia

– tłumaczyła jakiś czas temu Sylwia Panek, znana jako „Mama chemik”.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sylwia Panek (@mama.chemik)

Pleśń wytwarza mykotoksyny, czyli związki rakotwórcze. Kontakt z nimi może prowadzić do rozwoju alergii i chorób układu oddechowego i nerwowego.

Gdy naukowcy ze Szwajcarii i Ameryki przebadali wodę, którą wyciśnięto z gumowych kaczuszek do kąpieli, okazało się, że w czterech na pięć badanych przypadków w płynie znajdowały się grzyby i „potencjalnie chorobotwórcze bakterie”.

Materiały niskiej jakości, użyte podczas produkcji zabawek do kąpieli, sprzyjają rozwojowi bakterii.

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować