×

Śmiertelnie niebezpieczna zabawka. Lekarze: „Wyrzućcie to dziadostwo”

Można z nich budować różne figury, a wyglądem przypominają kolorowe cukierki. Ale nie dajcie się zwieść pozorom! To śmiertelnie niebezpieczna zabawka. Lekarka alarmuje: „Wyrzućcie to dziadostwo i nigdy nie kupujcie tej pseudo zabawki”.

Dziecko z 50 magnesami w brzuchu

Jaką krzywdę może wyrządzić dziecku niewinna zabawka? Większą, niż rodzicom się niejednokrotnie wydaje. Bywa, że zabawki stanowią śmiertelne zagrożenie i nie jest to fragment scenariusza horroru, ale samo życie.

Niedawno do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie trafiło troje dzieci, które połknęły magnetyczne kulki. Chodzi o niewielkie kolorowe kulki, wyglądające jak sznur koralików.

Chociaż trudno w to uwierzyć, jedno z dzieci miało w brzuchu… 50 kulek! U jednego z maluchów nie obyło się bez operacji usunięcia części jelita.

Te magnesy sklejają się, przywierają do siebie. Jeśli znajdą się w różnych częściach przewodu pokarmowego mogą skleić ze sobą ścianę jelita i spowodować niedrożność, a następnie tworzenie się odleżyn, martwic i przetoki

– tłumaczy Miłosz Przybyszowski, lekarz z Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego, cytowany przez TVN24.

Śmiertelnie niebezpieczna zabawka. Apel lekarki

Chociaż lekarze starają się nagłośnić sprawę i przestrzec kolejnych rodziców, okazuje się, że historia lubi się powtarzać.

13 grudnia jedna z lekarek ponownie opisała przypadek dziecka, które trafiło do szpitala z powodu połknięcia magnesowych kulek. Kobieta zaapelowała, by przestać kupować dzieciom te śmiertelnie niebezpieczną zabawkę.

I znowu przyjęłam na dyżurze kolejne połknięte magnesowe kulki. Tym razem udało je się usunąć w gastroskopii i dziecko nie potrzebowało operacji. Dziś kulki nie zrobiły „dziury” w przewodzie pokarmowym ale gdyby poleżały tam jeszcze kilka dni to pewnie by tak się stało… Nie ma tygodnia, żeby do nas do szpital nie trafiło dziecko, które zjadło magnesowe kulki. Jeśli macie to w domu wyrzućcie to dziadostwo i nigdy kupujcie tej pseudo zabawki…

– pisze lekarka.

Kobieta załączyła również szokujące zdjęcia…

W komentarzach inni lekarze dzielą się podobnymi doświadczeniami. Niestety, nie wszystkie dzieci, które połknęły magnetyczne kulki, udało się uratować…

Lekarze mówią, że nie ma tygodnia, by do szpitala nie trafiło dziecko, które bawiło się magnetycznymi kulkami. Ceną takiej zabawy niejednokrotnie jest zdrowie i życie.

Im szybciej dziecko trafi do lekarza, tym większa szansa, że uda się je uratować i uniknąć inwazyjnych zabiegów.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować