×

Księżniczka Maria Teresa nie żyje! Zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem

Księżniczka Maria Teresa nie żyje! Powodem jej śmierci było zakażenie koronawirusem. Jak widać, epidemia nie omija bogatych i wpływowych. Zdążyli się nim zarazić również inni arystokraci, a także politycy i artyści.

Ponury bilans pandemii

Liczba zarażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już pół miliona i zbliża się do 600 tysięcy. Pandemia ogłoszona przez WHO obejmuje obecnie 199 krajów.

Koronawirus działa, jak na razie, bardzo demokratycznie. Na zakażenie narażeni są zarówno zwykli obywatele, jak i światowej sławy artyści, wpływowi politycy i arystokraci. Pierwszymi gwiazdami, którym udało się zwalczyć chorobę są Tom Hanks i Rita Wilson. Z zakażeniem walczą obecnie: Till Lindenmann, wokalista zespołu Rammstein, Olga Kurylenko i symbol seksu Idris Elba.

Koronawirus zaatakował także brytyjską rodzinę królewską. Wykryto go w organizmie następcy tronu, księcia Karola. Wśród zakażonych znaleźli się także premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson i książę Monako Albert II.

Na COVID-19 zachorowała także księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma, kuzynka króla Holandii, Willema-Aleksandra. Ze względu na wiek znajdowała się w grupie podwyższonego ryzyka.

Księżniczka Maria Teresa nie żyje

Organizm 86-letniej księżniczki Marii nie był wystarczająco silny, by zwalczyć zakażenie. O jej śmierci poinformował holenderski dwór królewski:

To wielka strata dla całej rodziny, która pogrążona jest w wielkim smutku. W piątek miał miejsce pogrzeb księżniczki.

Na szczęście książę Karol przechodzi zakażenie dużo łagodniej. Choruje w domu. Jego żona, Camilla również pozostaje w izolacji, chociaż testy wykazały brak koronawirusa w jej organizmie.

Clearance House wydał w tej sprawie uspokajające oświadczenie:

Książę przejawia łagodne objawy, ale pozostaje w dobrym zdrowiu, przez ostatnich kilka dni pracował z domu.

Koronawirusem zaraził się prawdopodobnie od księcia Monako, Alberta II, z który spotkał się 10 marca i zjedli razem obiad.

Źródła: www.fakt.pl, www.popularne.pl, www.newsweek.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować