×

Książę Karol miał romans z Kamilą już przed ślubem z Dianą. Królowa nie mogła tego znieść

Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle czy narodziny małego księcia Ludwika, syna księcia Williama i księżnej Kate, sprawiły, że monarchia dosłownie oczarowała opinię publiczną. Taka kolej rzeczy doprowadziła do tego, że wiele osób zapomniało o historii rodziny królewskiej. Rodziny, w której relacje często były źródłem intryg – szczególnie kiedy mowa o księciu Karolu i tragicznie zmarłej księżnej Dianie.

Tragiczna śmierć Diany

Od śmierci pięknej księżnej Diany minęło już ponad 20 lat. Wypadek w paryskim tunelu, w którym zginęła, wstrząsnął milionami ludzi na całym świecie. Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło już po rozwodzie księżnej z księciem Karolem, który niegdyś zakochał się w poznanej na meczu polo Kamilii Parker Bowles. Wysoka blondyna natychmiast wpadła w oko księciu. Nie jest również tajemnicą, że kiedy był już z piękną Dianą, Karol zdradzał swoją żonę.

Królowa nie akceptowała Kamilii

Podobno już podczas pierwszego spotkania Kamila miała powiedzieć do Karola: „Już moja prababcia sypiała z twoim prapradziadkiem”. Parker Bowles nie zaskrobiła sobie aprobaty królowej Elżbiety II – nie była dziewicą, co dyskwalifikowało ją jako potencjalną przyszłą małżonkę następcy tronu.

Nie był to jednak jedyny powód

Kiedy Kamila poznała Karola, była w związku z angielskim wojskowym Andrew Parker Bowslesem, który często był na służbie poza krajem. Książę Karol również odbywał służbę wojskową w marynarce wojennej, a w związku z tym wyjechał na Karaiby w 1973 roku. Nie poprosił wówczas Kamilii, aby na niego zaczekała. Urażona wróciła w ramiona Parkera, który po 7 latach znajomości wreszcie się jej oświadczył. Pół roku po wyjeździe Karola, Kamila była już mężatką.

Znów zostali kochankami

W roku 1977 okazało się, że Andrew nagminnie zdradza swoją małżonkę, co doprowadziło do tego, że Karol i Kamila ponownie zostali kochankami. Informacja ta szybko dotarła do królowej, która poleciła, aby Kamila nie była zapraszana na żadne uroczystości, w których będą brać udział członkowie rodziny królewskiej. Zakaz niewiele jednak zmienił.

Flickr

Małżeństwo, które okazało się być fiaskiem

Z czasem królowa zaczęła naciskać na ślub Karola w celu dbałości o interesy Korony i spoczywający na nim obowiązek spłodzenia męskiego potomka. Idealną żoną dla księcia okazała się Diana Spencer pochodząca z zaprzyjaźnionej rodziny arystokratów. Do ślubu stulecia doszło w lipcu 1981 roku. Małżeństwo pary nie miało jednak racji bytu i szybko okazało się być fiaskiem. Uratować go nie zdołały nawet narodziny dwóch wspaniałych synów: księcia Williama i Harry’ego.

Po latach związku Karol przyznał, że nigdy nie kochał Diany, a do ślubu z nią zmusił go ojciec

Gdy relacje Karola i Diany ujrzały światło dzienne, książę rozwiódł się z księżną. Wkrótce potem Kamila i jej mąż również się rozstali. Dopiero po śmierci Diany, ukochana Karola oficjalnie mogła wprowadzić się do Clarence House, rezydencji Karola. Oboje zaś pobrali się 9 kwietnia 2005 roku pod naciskiem królowej, która chciała, żeby wreszcie zalegalizować ten wieloletni romans. Sama jednak nie wstawiła się na uroczystości.

Może Cię zainteresować

zamknij