Kategorie Życie

Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? „Mój czas minął, trzeba po sobie posprzątać”

Krystyna Pawłowicz znana jest doskonale ze swoich bezkompromisowych i godzących w kulturę wypowiedzi. Najbardziej kontrowersyjna posłanka PiS niejednokrotnie naginała zasady dobrego smaku. Wszystko jednak do czasu, bowiem Pawłowicz wyznała właśnie, że ma już 70 lat i czas najwyższy zająć się sprawami innymi niż polityka.

Pawłowicz zamierza ustąpić miejsca młodszym?

Wszystko wskazuje na to, że tak! Posłanka wyznała bowiem na twitterze, że jej czas w polityce się skończył. Teraz chce natomiast podratować własne zdrowie, odwiedzić rodzinne strony, a także „pozałatwiać wszystkie swoje sprawy”. Na tym jednak nie koniec… W jednym z kolejnych wpisów oznajmiła też, że „czas posprzątać po sobie”. Jak myślicie, co miała przez to na myśli?

Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? „Mój czas minął, trzeba po sobie posprzątać”

Internauci niedowierzają

Kiedy tylko wiadomość Pawłowicz dotarła do jej obserwatorów, ci nie zamierzali ukrywać ogromnego zdziwienia. Część z nich stwierdziła, że jej słowa nie mają nic wspólnego z prawdą. Ich zdaniem to tylko zagrywka polityczna Jarosława Kaczyńskiego, który nakazał schować się w cieniu najbardziej kontrowersyjny politykom, aby nie przysporzyć problemów partii rządzącej przed nadchodzącym maratonem wyborczym – przypominamy, że w 2019 roku czekają nas wyboru do Europarlamentu, Sejmu i Senatu.

Zrzut ekranu 2018-12-15 o 23.14.20
Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? „Mój czas minął, trzeba po sobie posprzątać”
Twitter/Krystyna Pawłowicz

Podobny przypadek miał miejsce w historii

Podobne działania zastosowano w przeszłości w odniesieniu do Antoniego Macierewicza, który podczas kampanii wyborczej w 2015 roku praktycznie wcale się nie udzielał. Wszystko zmieniło się o 180 stopni po wygranych wyborach. Błyskawicznie został mianowany wtedy ministrem obrony narodowej. Czyżby rząd miał wobec Pawłowicz podobne plany?

Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? „Mój czas minął, trzeba po sobie posprzątać”
Wikimedia Commons

Życie zawodowe Krystyny Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz urodziła się 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie. Jest polską prawniczką specjalizującą się w zakresie prawa gospodarczego publicznego, nauczycielką akademicka i doktorem habilitowanym nauk prawnych. W latach 2007–2011 została sędzią Trybunału Stanu. W 2015 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję – dostała wtedy 18 070 głosów i zasiadła w prezydium klubu PiS.

Będziecie tęsknić za posłanką Pawłowicz o ile faktycznie odejdzie od politycznego świata?