×

Krystyna Pawłowicz obraża widzów TVN. „Kto ogląda TVN jest głupi”

Krystyna Pawłowicz obraża widzów TVN. „Kto ogląda TVN to wiadomo bez badań, że jest głupi” — stwierdziła bez ogródek sędzia TK. Potem wdała się w dyskusje z dziennikarzem „Rzeczpospolitej”.

Krystyna Pawłowicz obraża widzów TVN

Krystyna Pawłowicz jest znana nie tylko ze swojej działalności politycznej, ale i – a może przede wszystkim – z ciętego języka. Była posłanka niejednokrotnie dostarczała na to dowodów w mediach społecznościowych, wdając się w pyskówki z internautami.

Jedno trzeba przyznać sędzi TK – z pewnością nie wstydzi się mówić tego, co myśli. Nawet, gdyby nie wszystkim się to miało podobać. Ale właśnie za tę bezkompromisowość grono internautów ceni Pawłowicz.

Tym razem sędzia TK ostro oceniła widzów TVN. Zaczęło się od wpisu anonimowego użytkownika, który dotyczył emitowanego w TVN programu „36,6”, prowadzonego przez Ewę Drzyzgę.

W programie Drzyzga gości lekarzy i ekspertów, rozmawiając z nimi na temat chorób i metod ich leczenia. Użytkownik Twittera zamieścił wczoraj screen z komentarzem na temat kilku tez naukowych z programu i dodał komentarz:

Z tego programu wynika, że my tu wszyscy głupi jesteśmy.

Właśnie na ten wpis odpowiedziała Krystyna Pawłowicz, która tradycyjnie nie przebierała w słowach. Sędzia TK stwierdziła…

Kto ogląda TVN to wiadomo bez badań, że jest głupi.

Z kolei widzów TVP określiła jako „mądrych”.

Spięcie z dziennikarzem

Komentarz Krystyny Pawłowicz szybko został wychwycony przez dziennikarzy, m.in. Jacka Nizinkiewicza z „Rzeczpospolitej”. Dziennikarz zacytował wpis Pawłowicz na swoim profilu, z lakonicznym opisem: „Sędzia TK”. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Jako sędzia pozostaję też obywatelem i zachowuję prawo oceny zjawisk. Nagonki, kłamstwa czy dezinformowanie to cecha tej politycznej stacji. Szczuciem na wybrane osoby wywołuje agresję wielu swych widzów. Kto temu szczuciu i kłamstwom tvn ulega jest głupi. Pan też temu szczuciu ulega

– skwitowała Pawłowicz.

Komentarz byłej posłanki nie mógł przejść bez echa, a wypowiedź o widzach TVN robi furorę na Twitterze. Czy TVN odniesie się do słów sędzi TK?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować