×

Szczyt bezczelności został osiągnięty! Złodzieje ukradli puszki z pieniędzmi dla chorych maluchów!

Brakuje słów by określić zachowanie tych zwyrodnialców. Dokonano kradzieży puszek z datkami na chore dzieci, które znajdowały się na terenie przedszkola!

Maluszki walczą o życie

Franuś i Tosia dzielnie walczą o każdy dzień i lokalna społeczność zaangażowała się w pomoc maluszkom. Oba dzieciątka cierpią na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Koszt ich leczenia jest olbrzymi – to ponad 9 milionów złotych. Jednak rodzice nie stracili nadziei i zorganizowali zbiórkę. To właśnie dla nich ustawiono puszki w licznych miejscach w Oleśnicy. Jedno z przedszkoli miało swoje puszki do których zbierano datki dla malutkich wojowników. To właśnie do niego się włamano i zrabowano datki. 

Kradzież puszek z datkami na dzieci

Puszki z datkami znajdowały się w przedszkolu Klub Malucha, które mieści się przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy. Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl włamania dokonano 27 stycznia we wczesnych godzinach porannych. Według lokalnych mediów policja już zajęła się sprawą i pracuje na miejscu przestępstwa. Potwierdziła to Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w rozmowie z mediami:

Na miejscu pracują funkcjonariusze, którzy zbierają ślady i będziemy szukać sprawcy lub sprawców. Zginęły dwie puszki.

Nie pierwsza taka kradzież

Jak widać zapanowała nowa „moda” wśród złodziei. Puszki z datkami są łakomym kąskiem dla przestępców bez serca. Ludzie niejednokrotnie wrzucają do nich olbrzymie kwoty, chcąc pomóc pokrzywdzonym. Do tego nie są one najczęściej pilnowane, w końcu kto byłby na tyle bezczelny, by ukraść pieniądze potrzebującym?

Jak widać znajdą się tacy. Na początku grudnia w Bieruniu mężczyzna ukradł puszkę z datkami na rzecz chorego chłopca. W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 700 uczestników, a każdy z nich w ramach rejestracji wrzucał do puszki minimum 30 zł. Wielu biegaczy jednak dorzucało dużo wyższe sumy i według organizatorów znajdowało się w niej ponad 20 tys. złotych. Policja wciąż szuka podejrzanego.

Jakim trzeba być człowiekiem, aby ukraść datki na rzecz potrzebujących maluchów?

Źródła: sycow.naszemiasto.pl, mojaolesnica.pl, www.radiowroclaw.pl, olesnica.naszemiasto.pl
Fotografie: Siepomaga.pl (miniatura wpisu), Siepomaga.pl, Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij