×

Para z niecierpliwością oczekiwała narodzin bliźniaczek. Słowa lekarza całkiem zmieniły ich nastawienie

Każdy, kto oczekuje przyjścia na świat swojego dziecka wie, jak ważny jest to okres w życiu każdego, przyszłego rodzica. Czasami jednak los lubi płatać nam figle i okazuje się, że lada dzień przywitamy nie jedno, lecz dwójkę dzieci. Przekonali się o tym Matt i Jodi Parry, którzy dopiero po czasie dowiedzieli się, że przyszła mama jest w ciąży z bliźniakami.

Szczęśliwa para miała już syna. Teraz przyszedł jednak czas na „podwójną radość”. Niestety, przyjście na świat dwóch małych pociech szybko zamieniło się w strach i niepokój, podczas gdy jeden z lekarzy wezwał parę do swojego gabinetu i powiedział „przykro mi”.

Mat i Jodi byli w szoku, kiedy lekarz oznajmił im, że bliźniaki, Abigail i Isobel, które urodziły się przedwcześnie, mają zespół Downa.

Szansa na urodzenie bliźniąt z zespołem Downa jest bardzo niewielka. Średnio jest to jeden na milion przypadków.

To był prawdziwy cios. Tego dnia nie czułam się jak mama. Byłam całkowicie zmieszana i nie wiedziałam, co mam robić – powiedziała Jodi.

Rodzice bardzo szybko otrzymali wiele cennych wskazówek na temat tego, jak wychowywać i opiekować się chorymi dziećmi, ale nikt nie wytłumaczył im, że wciąż mogą tworzyć szczęśliwą, normalną, pełną miłości rodzinę. Jodi i Matt nie mieli pojęcia czy ich maleństwa będą w stanie normalnie chodzić, rozmawiać i uczęszczać do szkoły.

Postanowili więc dowiedzieć się na temat choroby jak najwięcej na własną rękę.

To wtedy najbliżsi pary wyciągnęli do nich pomocną rękę i udzielili im ogromnego wsparcia, dzięki czemu dzieci stały się oczkami w głowie szczęśliwych rodziców.

Dzisiaj nie mam pojęcia dlaczego lekarz wypowiedział te słowa. Chciałabym mu pokazać Abigaila i Isobel i zapytać go o to… Nie zamienilibyśmy naszych bliźniaczek na żadne inne dzieci – wyznaje Jodi.

Od narodzin dziewczynek minęło już 5 lat. Rodzice wiedzą, jak bardzo mylił się lekarz i ludzie z otoczenia Mata i Jodi, którzy współczuli im chorych na Downa dziewczynek.

Jedno jest pewne –  każdy człowiek, niezależnie od tego czy ma zespół Downa czy inne problemy zdrowotne, zasługuje na życie, a Abigail i Isobel są tego najlepszym dowodem. Wystarczy tylko na nich spojrzeć!

Może Cię zainteresować

zamknij