kradzież w Bieruniu
Kategorie InnePolska

Bezczelna kradzież w Bieruniu! Mężczyzna ukradł puszkę z datkami na rzecz chorego chłopca

Nawet na imprezach charytatywnych znajdą się osoby, które za nic mają godność ludzką. Kradzież w Bieruniu szokuje, bo mężczyzna ukradł puszkę, do której uczestnicy imprezy zbierali datki na rzecz hospicjum i chorego chłopca.

Charytatywny bieg

1 grudnia 2019 r. miał miejsce II Bieg Kopców w Bieruniu. Jego celem było zebranie środków na rzecz 2,5-letniego Fabiana Koćwina oraz budowy hospicjum w Tychach. Suma miała zostać podzielona na pół, aby przekazać równą sumę na każdy z dwóch celów.

W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 700 uczestników, a każdy z nich w ramach rejestracji wrzucał do puszki minimum 30 zł. Wielu biegaczy jednak dorzucało dużo wyższe sumy i według organizatorów znajdowało się w niej ponad 20 tys. złotych.

kradzież w Bieruniu
Facebook

Bezczelna kradzież w Bieruniu

Niestety ten widok zadziałał na przestępcę, który postanowił ukraść pojemnik z pieniędzmi. Kradzież miała miejsce między godz. 16:45 a 17:00.

Według świadków złodziej wtargnął do biura organizatorów, szybkim ruchem chwycił puszkę i uciekł do samochodu, w którym prawdopodobnie czekał wspólnik. Szokująca jest bezczelność (i głupota?) sprawcy, bo ten nie ukrył swojej twarzy, więc świadkowie dokładnie podali jego rysopis.

Poszukiwany jest 30-letni mężczyzna, mający około 170 cm wzrostu. W dniu kradzieży ubrany był w szarą bluzę bądź kurtkę. Obecnie organizatorzy przepatrują zdjęcia, bo istnieje spora możliwość, że złodziej znajduje się na któreś fotografii wykonanej podczas charytatywnej imprezy.

Znana jest także marka samochodu, którym uciekł z miejsca przestępstwa, a to za sprawą jednego z uczestników, który zaczął gonić pojazd. Jest to ciemny Ford Monteo i według organizatorów prawdopodobnie na chrzanowskich numerach rejestracyjnych.

kradzież w Bieruniu
Facebook

Nie poddamy się!

Organizatorzy nie ukrywają, że jest to dla nich mocny cios, bo nie spodziewali się czegoś takiego. Są przekonani, że kradzież była zaplanowana i stąd tak błyskawiczna ucieczka. Przestępca cały czas obserwował, gdzie znajduje się puszka i czekał na odpowiedni moment.

Sprawa została zgłoszona na policję i funkcjonariusze poszukują mężczyzny oraz pojazdu. Sami organizatorzy jednakże nie odpuszczają i mają zamiar ponownie zorganizować wydarzenie.

Dodatkowo uruchomiona została zrzutka dla wszystkich chętnych, którzy chcą spełnić cel całej imprezy i pomóc w uzbieraniu potrzebnej sumy.

Organizatorzy zapowiadają, że nigdy nie odpuszczą i będą tworzyć takie wydarzenia, aby pomagać potrzebującym. I nawet tak bezczelna kradzież im w tym nie przeszkodzi. Mamy nadzieję, że przestępca szybko zostanie złapany.