×

Bezczelna kradzież w Bieruniu! Mężczyzna ukradł puszkę z datkami na rzecz chorego chłopca

Nawet na imprezach charytatywnych znajdą się osoby, które za nic mają godność ludzką. Kradzież w Bieruniu szokuje, bo mężczyzna ukradł puszkę, do której uczestnicy imprezy zbierali datki na rzecz hospicjum i chorego chłopca.

Charytatywny bieg

1 grudnia 2019 r. miał miejsce II Bieg Kopców w Bieruniu. Jego celem było zebranie środków na rzecz 2,5-letniego Fabiana Koćwina oraz budowy hospicjum w Tychach. Suma miała zostać podzielona na pół, aby przekazać równą sumę na każdy z dwóch celów.

W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 700 uczestników, a każdy z nich w ramach rejestracji wrzucał do puszki minimum 30 zł. Wielu biegaczy jednak dorzucało dużo wyższe sumy i według organizatorów znajdowało się w niej ponad 20 tys. złotych.

Bezczelna kradzież w Bieruniu

Niestety ten widok zadziałał na przestępcę, który postanowił ukraść pojemnik z pieniędzmi. Kradzież miała miejsce między godz. 16:45 a 17:00.

Według świadków złodziej wtargnął do biura organizatorów, szybkim ruchem chwycił puszkę i uciekł do samochodu, w którym prawdopodobnie czekał wspólnik. Szokująca jest bezczelność (i głupota?) sprawcy, bo ten nie ukrył swojej twarzy, więc świadkowie dokładnie podali jego rysopis.

Poszukiwany jest 30-letni mężczyzna, mający około 170 cm wzrostu. W dniu kradzieży ubrany był w szarą bluzę bądź kurtkę. Obecnie organizatorzy przepatrują zdjęcia, bo istnieje spora możliwość, że złodziej znajduje się na któreś fotografii wykonanej podczas charytatywnej imprezy.

Znana jest także marka samochodu, którym uciekł z miejsca przestępstwa, a to za sprawą jednego z uczestników, który zaczął gonić pojazd. Jest to ciemny Ford Monteo i według organizatorów prawdopodobnie na chrzanowskich numerach rejestracyjnych.

Nie poddamy się!

Organizatorzy nie ukrywają, że jest to dla nich mocny cios, bo nie spodziewali się czegoś takiego. Są przekonani, że kradzież była zaplanowana i stąd tak błyskawiczna ucieczka. Przestępca cały czas obserwował, gdzie znajduje się puszka i czekał na odpowiedni moment.

Sprawa została zgłoszona na policję i funkcjonariusze poszukują mężczyzny oraz pojazdu. Sami organizatorzy jednakże nie odpuszczają i mają zamiar ponownie zorganizować wydarzenie.

Dodatkowo uruchomiona została zrzutka dla wszystkich chętnych, którzy chcą spełnić cel całej imprezy i pomóc w uzbieraniu potrzebnej sumy.

Organizatorzy zapowiadają, że nigdy nie odpuszczą i będą tworzyć takie wydarzenia, aby pomagać potrzebującym. I nawet tak bezczelna kradzież im w tym nie przeszkodzi. Mamy nadzieję, że przestępca szybko zostanie złapany.

Źródła: www.tvn24.pl, dziennikzachodni.pl, polskatimes.pl, www.se.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować