×

Koronawirus w Polsce 2 grudnia. Liczba dziennych zakażeń znowu rośnie!

Koronawirus w Polsce 2 grudnia. Liczba zakażeń w kraju przekroczyła milion! Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wynosi już ponad 18 tys. Ministerstwo Zdrowia podało właśnie najnowsze dane.

Polscy dyplomaci na nielegalnej orgii w Brukseli?

W Brukseli wybuchł skandal po tym, jak okazało się, że w centrum miasta zorganizowano nielegalne seks party. Wyszło na jaw, że obostrzeń nie przestrzegają również europejscy dyplomaci. Spotkanie zorganizowano w piątek w piwnicy baru gejowskiego przy Rue des Pierres.

Orgia została zorganizowana pomimo obowiązujących restrykcji. I to w samym centrum Brukseli. Nielegalną imprezę odkryli policjanci po tym, jak sąsiedzi baru skarżyli się na hałasy. Funkcjonariusze zastali w środku 25 osób (głównie mężczyzn), z których wielu uprawiało ze sobą seks. Uczestnicy orgii mieli również zażywać narkotyki.

Jak podają lokalne media, wśród zatrzymanych znajdowało się kilku dyplomatów i eurodeputowany. Był nim europoseł węgierskiego Fideszu. Według Onetu eurodeputowany nazywa się József Szájer. Warto dodać, że jest on znany z homofobicznych wypowiedzi. Gdy funkcjonariusze weszli do pomieszczenia, próbował uciekać z niego po rynnie. Zobaczył go jeden z przechodniów. Po tym, jak wybuchła afera, parlamentarzysta przyznał się i przeprosił za swoje zachowanie.

Przypomnijmy: w Belgii zamknięto bary i restauracje, a organizacja imprez jest nielegalna. Uczestnicy orgii otrzymali mandaty.

Dziennikarka Una Hajdari donosi, że na wspomnianej imprezie mogli być obecni także polscy dyplomaci. Tej informacji jeszcze nie potwierdzono.

Tymczasem sytuacja epidemiologiczna w Polsce znowu robi się nieciekawa…

Koronawirus w Polsce 2 grudnia

Dzisiaj, po upływie ok. 10 miesięcy od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, liczba zakażeń w kraju przekroczyła milion!

W dzisiejszym raporcie resortu zdrowia czytamy o 13 855 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (1626),
wielkopolskiego (1577),
śląskiego (1494),
kujawsko-pomorskiego (1240),
pomorskiego (1060),
łódzkiego (1013),
dolnośląskiego (844),
małopolskiego (823),
warmińsko-mazurskiego (785),
lubelskiego (759),
zachodniopomorskiego (751),
podkarpackiego (518),
podlaskiego (393),
lubuskiego (387),
świętokrzyskiego (276),
opolskiego (257).

52 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby zmarło 609 pacjentów z Covid-19:

Z powodu COVID19 zmarło 89 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 520 osób.

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem: 1 013 747/18 208 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij