×

Poważna kontuzja Roberta Lewandowskiego po ostatnim meczu! Czeka go gips i rehabilitacja

Kontuzja Roberta Lewandowskiego została potwierdzona przez jego klub. Polski piłkarz będzie wyłączony z rozgrywek na kilka tygodni. Kibice są zdruzgotani.

Grał dalej mimo kontuzji

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas wtorkowego meczu w Lidze Mistrzów z Chelsea. Jednak nie zrezygnował z dalszej gry. Polak popisał się dwiema asystami, a następnie sam zdobył bramkę, przez co Bayern wygrał 3:0.

Niestety jego uraz wyklucza go z nadchodzących spotkań Bayernu w Bundeslidze oraz rewanż 1/8 finału LM z Chelsea.

Kontuzja Roberta Lewandowskiego

Jak podano w komunikacie, Lewandowski doznał poważnego urazu kolana. W środę przeszedł dokładne badania u doktora Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta i okazało się, że doszło do pęknięcia krawędzi lewej goleni, dlatego trzeba będzie założyć gips na około 10 dni.

Robert Lewandowski będzie musiał pauzować. Czeka go co najmniej cztery tygodnie przerwy od grania w piłkę nożną. 

Dodatkowo konieczna będzie rehabilitacja i dopiero po niej, będzie mógł wrócić na boisko. Oznacza to, że zabraknie go również w trakcie meczów polskiej reprezentacji. Pod koniec marca nasi piłkarze mają zagrać mecze towarzyskie z Finlandią i Ukrainą przed Euro 2020.

Teoretycznie Lewandowski mógłby zagrać mecze towarzyskie w reprezentacji, ale wątpliwe, aby kapitan naszej drużyny chciał ryzykować odnowienie urazu. A wśród naszych reprezentantów wcześniej poważnej kontuzji doznał już Dawid Kownacki.

Miejmy nadzieję, że Robert Lewandowski szybko powróci na murawę i zobaczymy go na Euro 2020 w pełnej krasie.

Kontuzja Roberta Lewandowskiego
Facebook
Źródła: www.przegladsportowy.pl, sportowefakty.wp.pl, bundesliga.onet.pl, sport.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij