×

Kompromitująca wpadka w TVP Info. „Podstawy leżą i kwiczą”

Kompromitująca wpadka w TVP Info: stacja, która powinna świecić przykładem, oblała egzamin z… języka polskiego. Uważni widzowie natychmiast wyłapali pewien istotny „szczegół”.

Kompromitująca wpadka w TVP Info

W ostatnich dniach pracownicy TVP Info nie mają dobrej passy. Przeciwnicy stacji zacierają ręce, patrząc na to, co pojawia się czasem na ekranie. Kilka dni temu niebezpiecznik.pl opisał pewną zaskakującą wpadkę.

W trakcie jednego z materiałów TVP Info widzowie mogli zobaczyć spis loginów i haseł do wewnętrznych systemów stacji. W tym kontekście hashtag TVP Info #wieszwiecej brzmi dość złowieszczo…

Minęło zaledwie parę dni i znów odnotowano wpadkę na antenie TVP Info. Tym razem pewien kompromitujący szczegół zauważono w programie Michała Rachonia „#Jedziemy”.

W przeszłości pracownikom TVP zdarzało się już pomylić pewne fakty historyczne, np. datę wybuchu II wojny światowej. Do wpadek często dochodzi też podczas programów, które emitowane są na żywo. Te, jak wiadomo, rządzą się swoimi prawami. Jednak tym razem kompromitacji można było uniknąć. Wystarczyłoby, że osoba odpowiedzialna za przygotowanie materiałów, poświęciłaby nieco więcej uwagi temu, co wyświetlono na ekranie.

Kuriozalny błąd

Błędy zdarzają się każdemu. Ale taki błąd ze strony publicznej stacji nie mógł pozostać niezauważony.

Podczas programu Michała Rachonia, emitowanego na antenie TVP Info, pokazano wyniki sondy. Respondenci odpowiadali na pytanie, w którym nazwę naszego kraju napisano… małą literą!

Czy w polsce powinno zostać wprowadzone euro?

– zapytano (pisownia oryginalna).

Jak się okazało, błąd w pisowni przyciągnął uwagę widzów skuteczniej, niż wyniki sondy. W komentarzach na Twitterze nie zabrakło zgryźliwych i sarkastycznych uwag.

Ktoś tu chyba oblał maturę

Podstawy leżą i kwiczą

Takie standardy. Nic nowego. Równają do swego elektoratu

– czytamy.

Fotografie: TVP Info (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować