×

Kolejny strajk w Polsce? Przez niego może dojść do zablokowania wypłat 500+

Wszystko wskazuje na kolejny strajk w Polsce. Nastroje są bojowe. Wygląda na to, że kolejne grupy zawodowe mają dość tego, jak są traktowane. Czy to wszystko zmierza w dobrą stronę? Strajk pracowników pomocy społecznej w bezpośredni sposób mógłby uderzyć w osoby, które korzystają z programu 500+. Koło się zamyka!

Szerzej o tym, że w Polsce może dojść do kolejnego strajku pisze Super Express. Gazeta nie pozostawia żadnych złudzeń: beneficjenci 500+ i 300+ mogliby nie dostać pieniędzy na czas

Gazeta zwraca uwagę na to, że urzędnicy już wcześniej dawali znać, że domagają się zmian. Wszystko nabiera teraz jednak tempa i w związku z tym może dojść do protestu, który mocno utrudni wypłatę 500+.

Polsce grozi kolejny strajk

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej wypowiedziała się na temat realnej sytuacji. Kolejny strajk w Polsce jest możliwy!

Przykład strajkujących nauczycieli pokazał, że ok. 400 tys. pracowników oświaty, którzy nie należą do żadnego związku zawodowego, ale z pomocą związków zawodowych mogą doprowadzić do największego strajku tej grupy zawodowej. Nasz sprawdzian przed nami. Teraz albo nigdy

Jeśli by do tego doszło, a pracownicy socjalni przestaliby nagle pracować, program 300+ i 500+ byłby zablokowany. Kto bowiem miałby zająć się sprawdzaniem wniosków?

W Polsce coraz więcej strajków i negatywnych emocji. Niewątpliwie nie nastraja to optymistycznie…

Reasumując wszystko zmierza w stronę, która może namieszać na politycznej arenie

Polecane

Może Cię zainteresować