×

Kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży. Urodziła niezwykłe bliźnięta

Kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży. To nieprawdopodobnie rzadkie zjawisko odwróciło do góry nogami życie 39-letniej Rebecci Roberts z Wielkiej Brytanii. Jej historia to dowód na to, że w świecie przyrody może się wydarzyć dosłownie wszystko.

Niespotykana ciąża

Pomimo rozwoju nauki i nieustannie dokonywanych odkryć, na świecie wciąż mają miejsce wydarzenia, które trudno jest zrozumieć. Jednym z nich bez wątpienia jest zjawisko superfetacji, czyli ciąży dodatkowej, które polega na powstaniu drugiej ciąży w organizmie ciężarnej kobiety. Superfetacja jest skrajnie rzadką przypadłością. Ma miejsce, gdy w następujących po sobie cyklach owulacyjnych dojdzie do zagnieżdżenia drugiej komórki jajowej w innej części macicy.

Zjawisko może wystąpić w pierwszym bądź drugim miesiącu ciąży. Wówczas płody mają różny wiek i mogą też być różnej płci. Dotychczas naukowcy potwierdzili na świecie zaledwie kilkanaście przypadków superfetacji. Najświeższym z nich jest ciąża 39-letniej Rebecci Roberts. Brytyjka została mamą niespotykanych bliźniąt, które różnią się wiekiem. Gdy kobieta była w trzecim tygodniu ciąży, w jej organizmie doszło do następnego zapłodnienia.

Kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży

Rebecca Roberts może się poszczycić niezwykłymi dziećmi. Gdy była w trzecim tygodniu ciąży i udała się na badanie USG, okazało się, że w jamie macicy znajdują się aż dwa płody. Parę miesięcy później dzieci się urodziły. Ze względu na problemy z pępowiną młodszego płodu, bliźnięta przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży. Pierwsza urodziła się dziewczynka o imieniu Rosalie. Ważyła jedynie 1,1 kg. Jej brat, Noah w dniu narodzin ważył ponad 2 kg.

Ze względu na większą masę ciała, Noah przebywał w inkubatorze tylko dwa tygodnie. Jego siostra z kolei, spędziła pod aparaturą aż 95 dni. Rebecca Roberts jest ogromnie szczęśliwa z narodzin dzieci. Przyznaje, że z łatwością można dostrzec różnice pomiędzy bliźniętami. Rodzeństwo posiada zbliżone rysy twarzy, jednak wyraźnie widać, że podobnie jak bliźnięta dwujajowe, posiadają różny fenotyp. Dzieci rozwijają się prawidłowo.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij