×

Pierwsze siedmioraczki na świecie! Dziś mają 24 lata i bardzo się zmieniły

Pierwsze siedmioraczki na świecie urodziły się 17 listopada 1997 roku poprzez cięcie cesarskie. W poród zaangażowanych było aż czterdziestu członków personelu medycznego! Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Joel, Alexis oraz Nathan przeżyli, mimo obaw lekarzy oraz rodziców. Tym samym ustanowili chlubny rekord!

Na początku nie mogła zajść w ciążę, ale gdy się udało nikt nie krył zdziwienia i szoku!

Do tych niecodziennych zdarzeń doszło w stanie Iowa. Bobbi i Kenny McCaughey z Des Moines mieli już jedną córeczkę – Mikaylę. Jednak nie zamierzali na tym poprzestać. Bardzo marzyli o powiększeniu rodziny. Niestety nie było to wcale takie proste, ponieważ kobieta cierpiała na zaburzenia hormonalne. Terapia jednak zadziałała i zaszła w kolejną ciążę dzięki in vitro. Na początku nie miała pojęcia, że pod sercem nosi aż tyle maluszków…

Kiedy na jaw wyszło, że dzieci jest aż siedmioro, rodzice nie posiadali się ze szczęścia, ale jednocześnie byli też przerażeni. Bobbi i Kenny wiedzieli, że jest to bardzo ryzykowne. Lekarze doradzali nawet selektywne usunięcie większości embrionów. Mimo obaw, przyszła mama postanowiła urodzić wszystkie dzieci.

Ciąża była bardzo trudna, kobieta musiała znieść naprawdę wiele. Większość tego czasu spędziła w łóżku. Ostatecznie poród odbył się poprzez cesarskie cięcie. Wszystkie dzieci przeżyły, choć niektóre wymagały pomocy lekarskiej. Dwoje maluszków przyszło na świat z porażeniem mózgowym.

Pierwsze siedmioraczki na świecie
Facebook

Pierwsze siedmioraczki na świecie otrzymały wiele pomocy po głośnych narodzinach

Po narodzinach dzieci para dostała ogromne wsparcie i pomoc. Dzięki temu rodzinie niczego nie brakowało i cała dziesiątka mogła zamieszkać w dużym wygodnym domu. Co więcej, nawet później dzieci mogły liczyć na przykład na darmowe jedzenie w szkole. Ojciec rodziny mimo całkiem dobrej sytuacji finansowej nie zrezygnował z pracy, ponieważ chciał dać swoim pociechom jak najlepszy przykład.

Prawda jest taka, że rodzice inaczej liczą i postrzegają czas, niż inni śmiertelnicy… Jednego dnia karmisz dziecko piersią lub butelką, a za chwilę posyłasz je do przedszkola… Ba! Zanim się dobrze zorientujesz, jak czas szybko minął, Twoja pociecha idzie na studia i szuka pracy…

Podobnie było w przypadku Bobbi i Kenny’ego McCaughey. Dziś od narodzin ich siedmioraczków minęło już 24 lata! Dzieci od tej pory wyrosły i bardzo się zmieniły, ale wciąż mogą liczyć na siebie wzajemnie. Każde z nich zdobyło już wykształcenie lub podjęło pracę.

Pierwsze siedmioraczki na świecie1
Instagram
Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij