×

Kobieta chciała zabić 6-letnią dziewczynkę. Policja wszczęła poszukiwania

Kobieta chciała zabić 6-letnią dziewczynkę, a następnie uciekła. Dziecko trafiło do szpitala z pęknięciem czaszki oraz krwiakiem. Policja zaś opublikowała wizerunek 46-latki i prosi o pomoc w jej poszukiwaniach.

Kobieta chciała zabić 6-letnią dziewczynkę

Jak podaje Dziennik Zachodni, do ataku doszło w poniedziałek (13 lipca) około godz. 21.00 na ul. Matejki w Jaworznie. Kobieta podeszła do grupy bawiących się dzieci. Niespodziewanie rzuciła w jedno z nich kamieniem.

6-letnią dziewczynkę z poważnymi obrażeniami głowy zagrażającymi życiu i zdrowiu przetransportowano do szpitala w Ligocie. Lekarze wykryli u niej krwiaka.

Dziewczynka trafiła do szpitala w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszła operację.

– podaje Komenda Miejska Policji w Jaworznie.

Oliwka miała pęknięta czaszkę i krwiaka – przetransportowali nas karetką do Ligoty. Do 4 rano była operowana.

– poinformowała matka 6-latki.

Policja wszczęła poszukiwania

Jak podaje policja, poszukiwana sprawczyni to 46-letnia Klaudia Szuper-Sielska – bezdomna, która często nocuje na klatkach schodowych bloków w Jaworznie. Według zeznań świadków, w poniedziałek (13 lipca) była ubrana w niebieską kurtkę.

Policjanci prowadzący śledztwo proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu kobiety. Funkcjonariusze czekają na każdą wiadomość pod całodobowymi numerami telefonu: 47 618 33 84, bądź pod numerem alarmowym 112.

– dodaje KMP.

Policja podejrzewa kobietę o usiłowanie zabójstwa 6-latki.

Źródła: fakty.interia.pl, dziennikzachodni.pl, wiadomosci.radiozet.pl, jaworzno.slaska.policja.gov.pl
Fotografie: Jaworzno Śląska Policja

Może Cię zainteresować