×

Kobiety „z wąsikiem” wystąpiły w ważnej reklamie. Zrobiły to dla mężczyzn

Movember to specjalna kampania zdrowotna skierowana do mężczyzn. W tym roku dołączyły do niej… kobiece wąsy!

Kobiece wąsy

Movember to coroczna akcja społeczna, w ramach której mężczyźni zapuszczają zarost przez cały listopad. W Polsce nazywana także wąsopadem. Wszystko to w celu zwiększenia świadomości na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty. Tym samym mężczyźni są zachęcani do regularnych badań i prowadzenia zdrowego trybu życia. W tym roku wyjątkowo dołączyły kobiety i to w aktywny sposób. Wszystko za sprawą kampanii reklamowej marki Billie, produkującej m.in. maszynki do golenia. Firma opublikowała spot, w którym wystąpiły modelki z wąsikiem. 

Niekobiecy zarost?

Reklama przekonuje, że nie ma nic antykobiecego w wąsiku u kobiet. Ukazuje dziewczęta, które początkowo wstydzą się włosów pod nosem, by później dumnie je prezentować. Spot wysyła konkretny przekaz – kobiety nie tylko mają wąsik, ale nie powinny go ukrywać, walczyć z nim ani się go wstydzić. Owłosienie nad górną wargą u płci żeńskiej z reguły uchodzi za coś szpecącego i niekobiecego i ogromna większość kobiet się go pozbywa.

Polska edycja

W Polsce Movember pojawił się w 2014 roku. Komentatorzy sportowi zauważyli akcję na stadionach za granicą i sami zaczęli zapuszczać Wąsy. Jednocześnie polska imigracja w Wielkiej Brytanii doprowadziła do założenia fanpage’a na Facebook’u w języku polskim. Panowie za jego pomocą namawiali się wspólnie do wzięcia udziału w akcji. Latem 2014 roku grupa założycieli i wolontariuszy Fundacji „Kapitan Światełko” zdecydowała się zapytać Brytyjczyków, czy nie mogliby oddać polskiego fanpage’a pod ich opiekę. Działająca wówczas głównie w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym drużyna FKŚ uznała iż pora zająć się męskim zdrowiem. Przełomowym momentem okazały się… Poznańskie Targi Piwne.

Movember

Tegorocznymi ambasadorami są Cyber Marian, Michał Pałubski, Mateusz Jędraś, Dandris z 4FUN.tv, Juan Zumeta brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata w streetliftingu oraz Michał Bańka – z kanału Baniak Baniaka. Tegoroczna edycja zaczęła się 12 października 2019 roku i zakończy się 14 i 15 grudnia 2019 roku.

Czy kobiecy wąs to dobry wąs? Jak sądzicie?

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: Movember, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij